Gå til innhold
Hundesonen.no

Har noen valper i Stavangerregionen?


Ewig

Recommended Posts

Skrevet

Hei :ahappy:

Vi har fått vår første kull på hunden vår, og det kom det bare en... Nå er han 1,5 uke (født 10.10.), og jeg bekymrer meg litt for sosialiseringen videre framover. Jeg lurer derfor på om det er noen der ute som bor i stavangerområdet som har valper rundt samme alder, og som kunne tenke seg å få besøk av oss mhp at den lille tassen vår kunne få møte noen han kunne leke med - det hadde jeg satt stor pris på!

Er det forøvrig noen som har tanker omkring dette med "enevalp"...? Litt nytt for meg, og jeg føler meg litt usikker her... :ahappy:

Skrevet

Jeg hadde absolutt ventet til han ble eldre. Vet ikke helt hvordan du tenker her, men å sosialisere en valp på 1.5 uke med andre "ukjente" hunder er risikabelt med tanke på sykdommer. Valpen din bør ikke treffe andre ukjente hunder før den er vaksinert og har hatt karantenetid på 2 uker. Altså ca ved 10 ukers alderen. Har du venner med hunder som tispa kjenner og er trygg på er det greit med besøk fra disse men ikke før tidligst 4-5 ukers alderen. Tispa sin oppmerksomhet er det aller viktigste i starten. resten får komme etter:)

Lykke til med valpen. Og du er hjertelig velkommen til å komme på småhundtreff når han er gammel nok.

Skrevet
Jeg hadde absolutt ventet til han ble eldre. Vet ikke helt hvordan du tenker her, men å sosialisere en valp på 1.5 uke med andre "ukjente" hunder er risikabelt med tanke på sykdommer.

He:) Jeg hadde ikke akkurat planlagt å starte sosialisering med 1,5 uker gammel tasse:), men når han blir litt større, og før han drar hjemme fra, så tror jeg han hadde hatt godt av å møte andre (er da fremdeles i vante og trygge omgivelser). Men jeg er ikke sikker på hvordan det "funker" med "enevalper". Når begynner behovet for sosialisering?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...