Gå til innhold
Hundesonen.no

LykkeligHund UB


Birte

Recommended Posts

Skrevet

Vi skal gjennom skolen starte en bedrift, drive den og avvikle den på slutten av skoleåret. Og vi trenger en logo!

Bedriften vi skal drive går ut på å holde helgekurs for barn og hund, og vi har valgt å kalle bedriften LykkeligHund. Vi er takknemlige for alle forslag dere kan komme med. Vi vil gjerne ha med en hund i logoen (enten bilde eller tegning) og navnet på bedriften (LykkeligHund UB). UB trenger ikke være fremtredene.

:aww:

Skrevet

Hva med en siluett av en hund og ett barn som leier en hund gåendes vekk på en måte?

LykkeligHund

- Samspill mellom hund og barn

eller noe i den duren ?

  • 3 months later...
Skrevet

Hva med en siluett av en hund og ett barn som leier en hund gåendes vekk på en måte?

LykkeligHund

- Samspill mellom hund og barn

eller noe i den duren ?

Har ikke sett dette svaret før nå jeg, men det var en god idè! :) Likte spesielt det "-samspill mellom hund og barn", så det skal vi nok få brukt. Ellers har vi tenkt å ha en sirkel, noe ala NKK-logoen, men med LykkeligHund i stedet for "Norsk kennel klub" og så UB i den lille sirkelen nederst f.eks. Og så en enkel siluett av en hund i midten (eventuelt pluss et barn som leier hunder hvis det er mulig).

Problemet er bare at ingen av oss har program eller kunnskap til å fikse dette selv, så vi er veldig takknemlige hvis noen hadde hatt lyst til å prøve å lage en for oss! :)

Skrevet

Jeg kan sikkert også gjøre et forsøk. Har dere satt noen frist?

Supert! Nei, vi har vel egentlig ikke det, men kursene skal holdes i april/mai, så fint hvis det er klart i løpet av februar hvert fall. :rolleyes2:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...