Gå til innhold
Hundesonen.no

Tatovering?


Isabel

Recommended Posts

Ja, lurte på hva dere syns om tatoveringer, fint, ikke fint? Hvor og på hvem passer det spesielt godt, og på hvilke steder, ikke i det hele tatt? Og, har DU selv en tatovering? Hvis ja, sett gjerne inn bilde! Spennende å se andres tatoveringer, hihi..

Og om du ikke har, kan du tenke deg en, eller fler?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er en hel tråd om tattovering her allerede :thumbs:Vi som liker blekk

Men for å svare har jeg selv en svale på skulderen og jeg liker tattoveringer:) Er og i planleggingsfasen av neste, en tattoeveromg blir sjelden ensom lenge :)

Det er sjelden noen reagerer på en tattovering. Men jeg har en kamerat som er så godt som dekket, jeg syns han passer det, men ville nok sett rart ut på mange.

Selv har jeg sagt, jeg skal aldri ha en tattovering jeg ikke KAN skjule, viss jeg skulle trenge det i f.eks jobb sammenheng.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg syns tatoveringer er fint :thumbs: Men jeg har spesiell smak, og er ikke så glad i stoooore tribals og dødningehoder. Jeg liker et bra motiv, gjerne kunstnersik og gjort av veldig dyktige folk. Plassering spiller ingen rolle, men har aldri vært noe fan av tatoveringer på hals, hender og i ansikt. (får litt sånn kriminell assosiasjon hehe)

Jeg har selv tatovert meg 5 ganger (den ene måtte jeg få tatt over på nytt pga dårlige nåler) De er ikke så spesielle egentlig, men for meg er de det. De har en mening og betydning for meg selv. Syns selv de er helt okei, selv om de kunne nok ha blitt gjort bedre av mer dyktige folk.

Hadde jeg taklet smerten bedre, kunne jeg tenkt med noe stort, feks hele ryggen. Men jeg syns ikke noe om smerten, så jeg får bare "til" mindre tatoveringer. Vet ikke om jeg skal ha flere. Får se. har litt lyst å bygge på et par, men usikker hva.

Den første fikk jeg da jeg var 17, på skuldra. En skilpadde. Så fikk jeg poteavtrykket til katten min, og ett år etterpå tok jeg noe mønster rundt den. Dette er på sideflesket (lovehandle opp mot ribbeina) Det var VELDIG smertefull plass, og den måtte jeg ta en gang til. Så skal holde meg langt unna flesket!

Den siste tok jeg i år, et enkel tekst oppe på ankelen ved kneet. (samme tekst og font som på et cd cover til et idol.)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg synes det å ha tatoveringer er utrolig kult så lenge motivet er gjennomført. Det bør bety noe for personen, og ikke bare være tatt på måfå. Det MÅ ikke bety noe, men da synes jeg motivet bør være kunstnerisk - altså at tatoveringen blir en slags accessorie (eller hvordan det nå staves!). Etter at jeg selv tatoverte et par kirsebær på underarmen har jeg blitt mer kritisk til tatoveringer. Er ikke særlig fan av tribals og sleeves. Liker små til mellomstore, fargesterke motiv. På noen personer synes jeg det er ganske kult når hele armen er dekket av mange mellomstore tatoveringer som på en måte er smeltet sammen.

Synes faktisk ikke at det er alle som kler å ha tatoveringer, uten at jeg vet helt hvordan beskrive disse... :thumbs:

Som sagt har jeg en selv, den tok jeg for to måneder siden. Planen er en eller to til i løpet av neste måned :) Som Rottisembla er inne på - har man først fått èn er det ikke lenge til den får selskap...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har en tattoverings idè som jeg har veldig lyst å utføre, men jeg er usikker på om jeg virkelig vil ha den på håndleddet der jeg hadde planer om å ta den..

Jeg syns ikke det er særlig feminint å ha tatoveringer på overarmer osv, håndledd/underarmer OK, men jeg er i stuss. :)

Jeg har en nå på venstre fot, det er en blomst. Stilkene på blomsten er hentet fra en tattovering i en bok.. (en som alle andre har) men selve blomsten er av den avdøde bestefaren min sin favorittblomst.. Så for meg har den en mening, men jeg er glad jeg har den i sort hvitt, ellers så har jeg lyst å tattovere en marihøne ett eller annet sted på kroppen :thumbs:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har to en øverst på ryggen av en delfin i solbedgang og en rose på ankelen. Nå lurer jeg på om jeg skal ha en til. Jeg ska ha avtrykk av labben til hunden min og labben til ene ilderen men jeg vet ikke helt hvordan jeg skal få de sammen uten at det blir rart er det noen her som har en ide om hvordan den kan bli? Gjeren tegne hvis dere har lyst :twisted:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Nei, en slik statistikk finnes ikke. Vi kjenner til titalls antall hunder som er avlivet, noen bare for bagateller og andre uten bevis, vi vet siden vi har fulgt med i sakene hva som lå til grunn og hvordan de endte. Ifølgje Martinsen har alle som har klaga på avlivingsvedtak sidan 2014 fått avslag. Det finst ingen nasjonale tal for kor mange hundar som blir avliva kvart år. Berit visste ingenting då hunden vart avliva Quercus og Nala De siste fire årene har politiet sørget for at 77 hunder er blitt avlivet på bakgrunn av den nye hundeloven. Fra 2014 til 2018   Det har ikke blitt bedre etter den nye hundeloven kom i 2021 - 2022 for politi og rettsvesen som selv mangler kompetanse på hunder og hundeatferd bruker bare klipp og lim fra tidligere vedtak og domsavgjørelser. Dette er bare så trist både for hundene og deres eiere og jeg lurer på hvor mange saker vi ikke har hørt om enda. Noen av sakene er tilfeldig at vi fikk høre om og det var dette som var bakgrunn for å spørre her på forumet.                
    • Utallige? Hvor mange hunder har blitt avlivet i Norge etter anmeldelser de siste 10 årene? Jeg antar det finnes klar statistikk på dette?
    • "Vi" er to uavhengige personer, se brevet jeg linket til for våre fulle navn, som selv ikke har hatt noen hendelser med egne hunder eller hunder jeg har hatt for trening før omplassering. Vi har kun fulgt sakene fra sidelinjen, for min del fra rundt 2010, og har gjennomgått vedtak og dokumentasjoner vi har fått fra hundeierne. Jeg skulle virkelig ønske at det var slik som du tror, men sånn er det dessverre ikke. Det er derfor vi har valgt å engasjere oss for bak dette finner man utallige døde hunder og ruinerte hundeeiere som har mistet alt de eide hvor de prøvde å redde livet til hunden sin som betydde alt for dem, men alene har de ikke hatt en sjanse mot maktapparatet som overkjørte dem på en skremmende kynisk og ulovlig måte. Hvis du har Facebook, jeg er ikke der, så er det en gruppe Hund hjelper hund hvor flere av sakene er omtalt. En hund Tonic som var i bånd hvor en unge kom løpende og tråkket ham på poten, Tonic glefset og det ble et rift i buksa til gutten, Tonic ble avlivet. Luna sitter på kennel nå hvor eier kjemper i retten, en nabo påsto Luna lagde et lite blåmerke på ham, men det finnes ingen bevis. En annen hund, Rex i bånd som forsvarte seg selv mot en løs hund som bet den, begge hundene ble skadet, men Rex ble avlivet fordi han var størst. Huskyen Luk, også i bånd, slåss med en annen hannhund og der ble Luk avlivet fordi politiet trodde en husky er større enn en tervueren. Sistnevnte hendelse har jeg beskrevet i en kommentar under dette innlegget publisert i avisa Nordlys. Saken om Milo beskrives i selve innlegget og i brevet til justisministeren. I denne videoen er Luk, Luna og Milo.
    • Hvem er "vi" i denne saken? Det har vært flere avlivingssaker de siste årene, og mange som kjemper mot. Enkelte av sakene har virket ganske urimelige, men uten å ha førstehåndskjennskap til situasjonen og saksbehandlingen så er det vanskelig å si hva som er riktig. Politiet har rutiner for dette, og jeg vil tro at det langt oftere er tilfelle at slike saker blir henlagt, enn at en hund avlives. Både på grunn av kapasitet, bevissituasjon og fakta. En avliving foretas ikke normalt etter vurdering av en enkelt saksbehandler og om de har en god eller dårlig dag. Politiet har hundekyndige folk der minst to ulike vurderer en hund før et slikt vedtak. Jeg er sikker på at noen som kjenner systemet bedre enn meg kan beskrive prosessen fra anmeldelse til potensiell avliving av hund. Likevel er politiet også mennesker med ulike meninger og motivasjoner og systemet kan svikte.  Jeg har vært på forumet her en del år nå, og kan ikke huske at noen her har fått hunden sin avlivet etter anmeldelse, selv om noen har vært borti uheldige tilfeller med bitt. Men flere av sakene som har vært i media har selvfølgelig vært diskutert her også.
    • Jeg ønsker å høre om hundeeiere her på forumet har opplevd å få sin hund avlivet etter uhell hvor saken ble anmeldt til politiet? Uansett, dette er viktig informasjon om du ikke har opplevd det - enda. Vi har fulgt en del slike saker over mange år og er sjokkerte over hvor små hendelser som skal til, et lite rift i et klesplagg eller et lite blåmerke, hunden blir omtrent alltid dømt til døden selv om den har opptrådt helt normalt i gitte situasjoner. Gjengangeren i sakene er at politi og rettsvesen helt uten kompetanse på hund bryter hundeloven, forvaltningsloven og dyrevelferdsloven for å gå til slike drastiske skritt. Nå har vi sett så mye urett er blitt begått at vi har valgt å skrive brev til justisministeren, der har vi tatt for oss den siste saken hvor hunden Milo skal avlives selv om han sto fastbundet i et bånd på ca. en meter og uten fluktmulighet bet han en unge. Det finnes sprikende forklaringer på hendelsen, men felles for de to vitnene som ble avhørt er at hundens handlinger ikke kan betegnes som uprovosert, og det var ikke flere bitt eller skadeomfang som oppfyller kravet til betydelig skade. Andre tiltak skal da etter loven prøves først, men politiet går rett til avliving som de nesten helt uten unntak gjør uansett foranledning og skadeomfang. Et fåtall, kan telles på en hånd, har hatt flaks og truffet en menneskelig saksbehandler eller noen som kan litt om normal hundeatferd, men sånn skal det ikke være at hundens liv avgjøres av hvilket politidistrikt som får saken. Brev til Justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen ligger her: Vi krever at politi og rettsvesen følger loven Vil du forebygge at din hund blir neste offer for offentlig maktmisbruk anbefales det på det sterkeste å underskrive brevet. Alle kan være uheldige og neste gang er det kanskje deg og din hund det gjelder, men da er ingen der som vil kunne gjøre noe for dette er siste mulighet for å få stanset denne praksisen. Alt annet er prøvd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...