Gå til innhold
Hundesonen.no

Løs i magen av V&H?


armagnac

Recommended Posts

Skrevet

Ja akkuratt det i seg selv høres jo ikke så rart ut. Ho fikk elgbein på torsdag ettermiddag, og torsdag kveld litt V&H og rabiesvaksine på dagen.

På morran etter halv 6 sitter Kita i senga og piper, noe ho ikke har for vane å gjøre. Vi gikk ut og ho var skikkelig løs i magen, skikkelig spray bæsj :thumbs: trodde dette ville gå over i løpet av dagen. Noe det ikke gjorde.

Midt i frokosten måtte ho ut igjen! da er ho nøden for å si det sånn.

I dag er ho fortsatt løs i magen, men måtte ikke ut før halv 10 i dag.

Hva tror dere det kommer av? Elgbein, V&H, vaksina eller en kombinasjon?

Ho virker ikke noe berørt av det=)

Skrevet

ho har fått sånne vanlig "butikk-bein", griseører, knoker, struper osv, men har aldri fått elgbein før :) ho storkosa seg når ho fikk det, men dagen derpå var verre for å si det sånn :thumbs:

Skrevet
ho har fått sånne vanlig "butikk-bein", griseører, knoker, struper osv, men har aldri fått elgbein før :) ho storkosa seg når ho fikk det, men dagen derpå var verre for å si det sånn :thumbs:

Da er det nok ikke umulig det er elgbeinet gitt :blink: Da er det sikkert fordi det er nytt, men det kan også være en blanding av elgbein, V&H og vaksine.

Skrevet

Håper det blir bedre snart i hvertfall :) men ho må i hvertfall ikke like hyppig på do nå, så det ser ut til å gå riktig vei. Men med elgbein, bør de tilvendes det? tenkte at det var som andre bein jeg :thumbs:

Skrevet
Her er noen som opplevde diarè etter rabiesvaksine. Det er faktisk ikke uvanlig å få reaksjoner på vaksiner, men det er mange som ikke vet at det "går an". Jeg ville nok i utgangspunktet mistenkt vaksinen, siden både rå bein og V&H ikke akkurat er kjent for å gi diarè, tvert imot! (Jeg har brukt rå bein mang en gang for å stoppe litt løs mage - ikke bare på mine hunder-, og det er finfint å gi hunder med diarè.)
Skrevet

Kan du ikke se det an litt? Så lenge hun spiser og drikker, er det ingen krise. Du kan forsøke å gi kokt ris med litt kokt kylling, det hjelper magen. Neste gang du er hos vet, kan du kjøpe med Zoolac. Det er et reseptfritt middel som inneholder snille bakterier som stabiliserer magen.

Jeg er ingen ekspert altså, men vanninntaket er visst det viktigste å passe på ved diaré. De kan bli fort uttørket uten. Du kan evt vanne ut foret ekstra, slik at du er sikker på at hun får i seg nok.

Skrevet

Stella blir løs i magen første 2-3 døgn etter jeg har gått over på V&H etter periode med bare tørrfôr. Det stabiliserer seg etter disse dagene, og hun blir veldig fin i magen. Hun er veldig hard i magen av bare tørrfôr.

Så det er nok bare en overgang, la det gå noen dager og se hvordan det utvikler seg :thumbs:

Skrevet

Har opplevd at hunder reagerer med diare på V&H om det er frossent eller tatt direkte fra kjøleskap.

Skrevet
(Jeg har brukt rå bein mang en gang for å stoppe litt løs mage - ikke bare på mine hunder-, og det er finfint å gi hunder med diarè.)

OT, men nå leste jeg det som at du også bruker rå bein til deg selv når du har diaré! :aww:

Skrevet
OT, men nå leste jeg det som at du også bruker rå bein til deg selv når du har diaré! :aww:

:) Det var jo akkurat det jeg mente!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...