Gå til innhold
Hundesonen.no

Gode gallerier?


Inu

Recommended Posts

Skrevet

Det finnes så mange gratisgallerier, men jeg lurer på om det er noen som har et enkelt og oversiktlig et å anbefale?

Vil gjerne "treffe" med valget og da må man lytte til andres erfaringer...

Skrevet

Jeg har jo Porta, og er veldig fornøyd med det. Synes det laster fort, det er et enkelt design, og bildene blir passe store (så lenge man har den nyeste versjonen av Porta i alle fall). Man kan velge om bildene skal vises slik de gjør hos meg, eller på to andre måter. Belgerguri har også Porta, men med en annen visningsmodus. Vet at nå som hun har fått Mac er hun på utkikk etter nytt galleri, for Porta virker visst ikke i Mac eller noe sånt..

Skrevet

Nå vet jeg ikke om du har domene og sånn, men jeg har domene hos one.com og fikk med det en webalbum løsning oòg som jeg er svært fornøyd med. Har mac så jeg fikk aldri porta til samarbeide med maskinen dessverre. Om du går på nettsiden min kan du jo se hvordan albumet mitt ser ut om det skulle være interessant;)

Skrevet

Jeg liker Porta, men må høre litt hva min teknisk ansvarlig sier også.

Liker løsningen til Huldra godt.

Jeg har også sett på CoffeCup, som jeg fant på http://www.lp-hunder.com/ Liker løsningen med thumb'er under visningsbilder, da jeg ønsker at galleriet skal åpne seg i "hovedrammen". Så kanskje velger jeg å kjøpe CoffeCup fordi det er min favoritt akkurat nå...

Jeg har maaaange bilder og å legge ut alle i "stor" versjon på siden, ville ført til altfor mye skrolling - noe jeg ikke liker. Da har jeg mer lyst til å la besøkende velge selv hvilke bilder de vil se.

Men en Porta-løsning a la Huldra, kan jeg ha mange album, og en enkel måte å organisere linkene til hvert album på.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...