Gå til innhold
Hundesonen.no

Chihuahua oppdrettere ?


Jane

Recommended Posts

Skrevet

Min bestevennine måtte desverre avlive sin vakre flotte snille Doberman og har allerede bestemt seg for at hun ikke klarer å leve uten hund!

Altså, hun går ifra Doberman til Chihuahua :whistle:

Valget man kan stusse over, men hun har sagt dette i flere år så det er nok gjennomtenkt, men verken hun eller jeg eller våre andre hundevenner er kjent i det miljøet med slike små, hehe..

Så håper noen her inne kan hjelpe meg med å finne noen oppdrettere til henne, hun er ikke interessert i utstilling, vil bare ha en frisk hund, men Chi er vel ikke akkuratt den rasen som har det beste rykte på seg.

Hun vil bare finne en ordentlig kennel og står gjerne i lang tid på venteliste.

Skrevet

Sender deg PM jeg. Vet ikke helt hvordan det er å anbefale oppdrettere her inne, men på det andre forumet jeg er på, så er ikke det lov :whistle:

Skrevet

Jeg vet ikke jeg, er helt ny her inne. Men på det andre forumet jeg er på som bare er et pinscher forum, så er det ingen som anbefaler eller henviser til noen oppdrettere, om noen nye kommer inn å spør. Mest for at det kan bli oppfattet som at man fraråder andre. Men der inne er det jo bare folk å oppdrettere av våre raser, å ikke så stort å omfattene som på dette forum da. Men sendte deg PM hvertfall :whistle:

Skrevet
Jeg vet ikke jeg, er helt ny her inne. Men på det andre forumet jeg er på som bare er et pinscher forum, så er det ingen som anbefaler eller henviser til noen oppdrettere, om noen nye kommer inn å spør. Mest for at det kan bli oppfattet som at man fraråder andre. Men der inne er det jo bare folk å oppdrettere av våre raser, å ikke så stort å omfattene som på dette forum da. Men sendte deg PM hvertfall :whistle:

Så lenge dere ikke snakker dritt om navngitte oppdrettere så er det bare å anbefale og linke i vei, etter hva jeg har skjønt :wub:

Skrevet

Takk for PM, IngridM.

Min vennine er klar over at det er lange ventelister på en ordentlig Chi valp så det går fint, dersom det er andre som vet om gode oppdrettere av Chihuahua så må dere bare rop ut.

Skrevet
Opdretter finner man på http://www.chihuahua-ringen.com/

Der anonseres det også valper:)

Lykke til:)

Om veninna di også bor i Moss er det ei veldig hyggelig dame der som driver oppdrett! Kennel Gloxia

Står på hjemmesiden til Gloxia at de holder til i Hakadal ? Men uansett, nå har ho noen oppdrettere som virker som de kan det de driver med og som setter helse først :whistle:

Skrevet
Står på hjemmesiden til Gloxia at de holder til i Hakadal ? Men uansett, nå har ho noen oppdrettere som virker som de kan det de driver med og som setter helse først :)

Stemmer det:) Jeg blanda henne og en annen :innocent:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...