Gå til innhold
Hundesonen.no

Mor Golden og far Chi...


Vala

Recommended Posts

Men tenk å kreve 12000 for en sånn blanding da???

Og håpe på at hunden kommer til en familie som kan gå tur med den? Er ikke det en selvfølge da?

Men tror ikke det er mange som er villige til å betale så mye for den, så enten må hun selge til den som byr det, og ikke komme med krav utover det, eller så må hun kanskje sette ned prisen?

Det vil uansett bli det 3. hjemmet til denne hunden, og da bør kanskje ikke prisen være så stiv, kanskje heller krav i forhold til hva ny eier kan tilby. Tror ikke man får begge deler her, den koster jo like mye som en renraset valp etter gode linjer.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia

Den hunden er lite trolig i Norge lovlig - hun skriver den er fra Polen - er Polen ett av landene hvor man kan ta uvaksinerte valper fra?

Jeg trodde ikke det!

Dermed må hunden være rabiesvaksinert - og det er den vel neppe, ergo er den ulovlig inført til landet. Kanskje det er en sak å nevne for BT?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men den var nå helt utrolig nydelig da *sukk* :whistle:

Joda, noen store granskende øyne blir lett et "smeltende blikkfang" :banana:

Men jeg klarer ikke å fri meg fra tanken om at faren øker for at denne hunden vil få problemer med helsen grunnet foreldrenes størrelsesforskjell, eller er det bare en myte?

En annen ting, dersom nå denne hunden er ulovlig importer i utgangspunktet (jeg sier ikke at den er det, men DERSOM), da kan vel i realiteten denne avisartikkelen medføre at det tas ut sak om det?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

En annen ting, dersom nå denne hunden er ulovlig importer i utgangspunktet (jeg sier ikke at den er det, men DERSOM), da kan vel i realiteten denne avisartikkelen medføre at det tas ut sak om det?

Jepp, det kan det..

Jeg har hatt hund i karantene i fire mnd nå og storparten av de hundene som jeg har møtt der er i karantene av grunner som dette, enten tatt på grensa eller oppdaget som ulovlig innført (lenge) etter at de kom til landet (hos vetrinær eller via annonnser). De fleste er er av små raser eller blandinger og det er mange. Føler jeg har vært vitne til en økende trend de siste fire mnd faktisk.. Trist.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hatt 50% BC-blanding. Eneste måten å holde ham fornøyd på var å gi ham oppgaver eller fysisk aktivitet, kontinuerlig. Alltid noe å fokusere på. Han var glad i sofakos, men klarte ikke engang slappe av i kroppen da. Tydlig glad og fornøyd med situasjonen, men vred seg som en ålemark, som om det å slappe av var direkte ukomfortabelt for ham. Tror ikke vi noen gang gikk en avslappet tur. Han lærte omsider å gå pent i bånd, men han vibrerte av energi mens han fokuserte på oppgaven. Gikk stakkato og så virkelig unaturlig ut. Foretrakk å få ulike oppgaver fortløpende, i flexiline. De gangene han fysisk slappet av i våken tilstand, noe han med årene lærte å gjøre, så virket han direkte deprimert og som om han var i en dyp eksistensiell krise. Ventet kun på neste to do. Nå var blandingen min kanskje en ekstrem variant, med mitokondrie-DNA fra en veldig aktiv miniatyr bruksrase, men også renraset BC som bare går tur i gangfart uten andre oppgaver, uten stress, det virker veldig ambisiøst.  Angående aktiviteter ellers: Min fikk aldri nok. Lange ski-/sykkelturer, ball, pinner og frisbee, agility og LP og hverdagstriks hjalp selvsagt med å ta brodden av stress så det var mulig å oppnå kontakt med ham og få ham behersket, men den MENGDEN mental og fysisk aktivitet som må til for å få en BC til å fremstå som rolig og avslappet uten indre stress og uten å se ut som dyp depresjon? Jeg fant den ikke. Uten noe å gnage på var alltid rastløs eller lå spent (bokstavelig talt) klar for neste move når han var våken. Jeg tenker en må tilpasse seg den rasen en har, ikke bare prøve forme en hvilken som helst rase til en slags standard for hva en anser som generelt god hundeadferd. Å gå tur er ikke en enkel oppgave for en BC. Å kreve avslappet spasertur uten "stresset" fokus på oppgaver virker urealistisk.  Min personlige mening fra anekdotisk erfaring. Om noen har en fasit, så gjelder selvsagt den.   
    • Du får sende en på Osloferie!
    • Du får det du trener på! Her har @Simira masse gode tips til deg. La hunden få oppgaver på tur som den må fokusere på, slik at hun ikke "trener" på stressnivået hun allerede har.  Variasjon er også bra, ikke sikkert hun trenger sykkeltur hver morgen eller å starte med agility før hver tur. Og sist men ikke minst, hun er 2 år. I gamledager sa vi at 1,5-2 år er omplasseringsalder, da mange hunder peaker på energinivå rundt da😅
    • Kjenner at jeg godt kunne tenkt meg å ikke ha hund
    • Hun får også en god sykkeltur hver morgen, noen ganger med trekk og andre ganger uten. I løpet av uken trener vi også lydighet, svømming, rallylydighet og spor. De siste månedene har vi fokusert mye på ro-trening i offentlige områder med mange folk og hunder. Hun er i god form og har en slank kroppsbygning, men sliter med å roe seg ned når vi er ute, selv om hun lett finner roen innendørs. Tidligere kastet vi dessverre en del pinner og ball på turer, men jeg innså i senere tid at det er med på å skape mye stress. Derfor har vi sluttet med dette for en god stund siden. Jeg forstår at dette har bidratt til å bygge opp stressnivået hennes utendørs. Men ellers har hun vært slik jeg beskriver henne, helt siden vi fikk henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...