Gå til innhold
Hundesonen.no

Hund 2009, Stockholm


TonjeRA

Recommended Posts

Ailo er akkurat påmeldt i juniorklassen... :P Hehe...tror ikke vi har så mye komme med, det er tross alt debutten i de "seriøse" klassene :( men oppdretteren arrangerer valpetreff på utstillingen, så da tar vi det som en tur...:(

Gleder meg masse til å møte oppdretteren og resten av kullet igjen! Tror dette blir knall! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

I dag har vi fått startnr. i posten :D Bedømningen begynner kl. 09.00 og Kita skal bedømmes som hund nr. 9. Det er 12 juniorer bare :D trodde det skulle vært fler. Alt i alt er det 97 GD'er :P gleder meg helt vilt til å se såååå mange GD'er på en plass :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi fikk også startnr i posten i dag...bedømmingen begynner kl. 09.00. Ailo skal inn som nr 5 av 15 juniorhanner...I alt er de 120 staffer, så dette kan bli spennende! Oppdretter har også spurt om vi vil være med å stille i avl- og oppdretsklassene. Gleder meg vilt!! Spennende å se så mange staffer! Satser på at det går greit med Ailo siden vi har fått ny dommer! :D Er Ingela Nilsson som dømmer staffehannene. Er det forresten noen som kjenner til henne?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jiiiiiiiii, "bare" 73 saluki :D

Og jeg som igår angret jeg ikke hadde meldt på, nå gjør det kanskje ikke noe allikevel...

Men har tenkt meg en tur da, som "turist". Ta med stol, kaffe og litt mat, finne en fin plass ring-side og nyyyyte min vakre rase uten å være det minste nervøs :P

Og kanskje få med seg finalen og høre hvem de spiller denne sangen for: http://www.myspace.com/bestinshowsong

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jiiiiiiiii, "bare" 73 saluki :D

Og jeg som igår angret jeg ikke hadde meldt på, nå gjør det kanskje ikke noe allikevel...

Men har tenkt meg en tur da, som "turist". Ta med stol, kaffe og litt mat, finne en fin plass ring-side og nyyyyte min vakre rase uten å være det minste nervøs :P

Og kanskje få med seg finalen og høre hvem de spiller denne sangen for: http://www.myspace.com/bestinshowsong

Det er alltid koselig!! Bare slappe av og nyte hundene og dagen på beste måte! :D:D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk, men ser at det bare er hunder som deltar på hund2009 som får bli med inn så da må vi nok droppe den turen. :)

Det er ganske vanlig i Sverige etter som jeg har forstått. Men på enkelte utstillinger får man også kjøpt adgangspass til ikke deltagende hunder.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg håper bare at folk ikke drar til Hund2009 for å få seg en vinnertittel, for svensk vinnertittel ble delt ut tidliger i år - i Malmø var det vel ?

Åh, det tenkte jeg ikke på - det forklarer jo at det bare er 58 bernere! Det var tross alt 98 på norsk vinner... Nei, skal ikke dit, ble bare fascinert over meget lavt påmeldingstall.

Når jeg tenker meg om, har jo til og med X'ens pappa SV-09-tittelen...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg håper bare at folk ikke drar til Hund2009 for å få seg en vinnertittel, for svensk vinnertittel ble delt ut tidliger i år - i Malmø var det vel ?

Jepp, for der var vi og dro i land begge på sheltie :) Det var i mars i år. Det er ikke i Stockholm neste år heller, først i 2011 er SV tilbake der.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
    • Jeg kaster lange blikk på Arrak sine jakker. Har brukt en 100-kroners Didriksons jakke fra Finn denne våren, og bra er det, for den har fått juling. Nå som hopping og biting og riving i klær ser ut til å være en ting i fortiden i nær fremtid.. Noen erfaringer med de?   Edit: advarer også mot Hööks sin jakke. Baklomma har rette kanter og er for smal. Lite plass og ting faller ut. Helt ok budsjettjakke, men har en råd til bedre, kjøp bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...