Gå til innhold
Hundesonen.no

En journalist uten ideer... Hjelp?


C.J

Recommended Posts

Hei engasjerte sonenfolk! :whistle: Jeg sliter litt med en obligatorisk hjemmeoppgave... Skal lage en nyhetsssak med utgangspunkt i noe som har skjedd utenriks. Har dere kommet over noe interessant hundestoff de siste dagene? Altså en utenlandsk artikkel eller hva som helst som har med hund og gjøre, og som jeg kan bruke som inspirasjon for egen artikkel? Skrik ut!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Heia!

jeg tror jeg har en god sak til deg... (er det skolesak??)

Dette med at de i Sveits har innført krav om å "ta sertifikat" for å ha lov til å ha hund! Synes det er helt fantastisk og sensasjonelt, og skjønner ikke helt hvorfor dette ikke er blitt et tema i Norge (kanskje pga manglende pressedekning... - kvem kveit...?)

Kan sikkert komme på flere dersom du ikke likte den :whistle:

Smil fra

Ewig

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...