Gå til innhold
Hundesonen.no

MH


Huldra

Recommended Posts

Skrevet

Hva skal jeg si? Jeg visste jeg hadde en bra hund, men kanskje ikke at hun var SÅ himla bra?? Dommerne var kjempeimponert; Aynï lekte seg gjennom hele MH'en og kunne gjerne tatt den en gang til, og en gang til, og ... De ville gjerne ha henne tilbake på FA når den tid kommer, så vi får se på om ikke det kan gå an. :blink:

Hele MH-skjemaet kan sees her. Kommentarer til de forskjellige momentene, og litt bilder kan leses her.

Skuddet..:

_MG_2367%20copy.jpg

Skrevet

Takk takk! :blink:

Gratulerer med vel gjennomført MH! Hun må vel få seg en liten gjeng valper hun der? :P(Så kanskje jeg kan få en terriermaskot.. :getlost: )

Det er jo planen det da.. :rolleyes2:

Skrevet
Takk takk! :blink:

Det er jo planen det da.. :getlost:

Så spennende. :P Du har kanskje noen hanner i kikkerten? Er det flere kråkeboller rundt om kring som går MHer eller?

(uff, nå ble det veldig OT her.. :rolleyes2: )

Skrevet
Så spennende. :blink: Du har kanskje noen hanner i kikkerten? Er det flere kråkeboller rundt om kring som går MHer eller?

(uff, nå ble det veldig OT her.. :rolleyes2: )

Hehe.. har et par hanner i kikkerten ja. Det er nok ingen som går MH, i alle fall ikke med mindre de blir påspandert. Noe jeg sterkt vurderer. Men så er det jo dette med hvor mye beskrivelser av bare to (foreldre)dyr har å si da.. :getlost: Helst skulle jo hele slekta og halve kongeriket vært beskrevet, men det er vel litt utopisk.

Skrevet
Hehe.. har et par hanner i kikkerten ja. Det er nok ingen som går MH, i alle fall ikke med mindre de blir påspandert. Noe jeg sterkt vurderer. Men så er det jo dette med hvor mye beskrivelser av bare to (foreldre)dyr har å si da.. :rolleyes2: Helst skulle jo hele slekta og halve kongeriket vært beskrevet, men det er vel litt utopisk.

Ja, det er sant. Hadde vært mer verdi i det hvis flere hadde gått det. :getlost: Blir spennende å se etterhvert da. :blink:

Skrevet

Gratulerer så mye! Aynï var bare kjempe å være figurant for! Og så blir jeg litt :rolleyes2: over din beskrivelse av den avstandsleken, men hun var akkurat som du beskrev sammen med bildene på siden din; full fres og snappa tak i filla sidelengs i lufta :getlost: (glad det ikke var 8 hunder som skulle ha avstandslek i dag :blink: For man blir sliten, og man skal jo være helt lik i leken til hund nr 8 som hund nr1).

Virkelig spennende å være figurant, noe som jeg anbefaler mange flere av dere hunde-eiere her inne til å gå kurs som. Man lærer enormt mye :P

Skrevet
Gratulerer så mye! Aynï var bare kjempe å være figurant for! Og så blir jeg litt :getlost: over din beskrivelse av den avstandsleken, men hun var akkurat som du beskrev sammen med bildene på siden din; full fres og snappa tak i filla sidelengs i lufta :D (glad det ikke var 8 hunder som skulle ha avstandslek i dag :blink: For man blir sliten, og man skal jo være helt lik i leken til hund nr 8 som hund nr1).

Virkelig spennende å være figurant, noe som jeg anbefaler mange flere av dere hunde-eiere her inne til å gå kurs som. Man lærer enormt mye :P

Godt hun ikke er større sier bare jeg..! :rolleyes2: Hadde du skulle hatt 8 hunder som kom løpende sånn i rottweilerstørrelse, hadde det nok kjentes godt i kroppen i morgen ja.. :D

Har veldig lyst å utdanne meg til figurant, men vet liksom ikke helt hvor jeg begynner.. :D Bør det ikke være en klubb som står bak?

Skrevet
Godt hun ikke er større sier bare jeg..! :rolleyes2: Hadde du skulle hatt 8 hunder som kom løpende sånn i rottweilerstørrelse, hadde det nok kjentes godt i kroppen i morgen ja.. :getlost:

Har veldig lyst å utdanne meg til figurant, men vet liksom ikke helt hvor jeg begynner.. :blink: Bør det ikke være en klubb som står bak?

Først, gratulerer igjen! Helt super MH! Jeg visste jo at Aynï var dødskul, men hun er virkelig bra mentalt også! Skulle ønske det var flere cairneiere som testet sine hunder.

Vil du bli figurant må du gå figurantkurs (som oftest går det over èn helg). Hør på brukshundforumet eller med schäfer/belgerklubb i området om de venter noe. Utrolig lærerikt både kurset og det å figurere (og veldig, veldig slitsomt :D ) .

Edit: og når du forhører deg rundt om figurantkurs, så husk å skrive at du ønsker figurantkurs for mentaltester, og ikke for IPO :P

Skrevet
Først, gratulerer igjen! Helt super MH! Jeg visste jo at Aynï var dødskul, men hun er virkelig bra mentalt også! Skulle ønske det var flere cairneiere som testet sine hunder.

Vil du bli figurant må du gå figurantkurs (som oftest går det over èn helg). Hør på brukshundforumet eller med schäfer/belgerklubb i området om de venter noe. Utrolig lærerikt både kurset og det å figurere (og veldig, veldig slitsomt :rolleyes2: ) .

Edit: og når du forhører deg rundt om figurantkurs, så husk å skrive at du ønsker figurantkurs for mentaltester, og ikke for IPO :P

:getlost: Ser for meg at jeg plutselig havner på "feil" kurs, og blir helt overgitt over at hunder henger i armen min og sånt, haha! :D Skal undersøke saken, takk for tips!

Joda, Aynï er coool, ingen tvil om det! :blink:

Skrevet
Godt hun ikke er større sier bare jeg..! :rolleyes2: Hadde du skulle hatt 8 hunder som kom løpende sånn i rottweilerstørrelse, hadde det nok kjentes godt i kroppen i morgen ja.. :getlost:

Har veldig lyst å utdanne meg til figurant, men vet liksom ikke helt hvor jeg begynner.. :blink: Bør det ikke være en klubb som står bak?

Var avstandslek i oktober i fjor, var 2 dager med kun Tervueren. Den ene der var som Aynï... Det var da jeg rev ett ledd "ut av ledd" i den ene fingeren. Hunden så filla og tok sats for å ta den :P

Jeg kjenner det i kroppen nå også :o Det hjelper lite å ligge med nøff-nøffen i 3,5 uke og ei uke frisk innen denne helga. Men moro helg har det vært :D

Schäferhundklubben avd Nordenfjeldske og Nidaros Brukshundklubb bruker å arrangere. NBHK er gratis om man er villig til å stille opp som figurant for de, schäferhundklubben tror jeg tar seg betalt (?). Er som regel over ei helg. Det er de eneste klubbene (sammen med Hovawartklubben) som arrangerer tester i Trondheimsområdet. Men Hovawartklubben har alle sine kurs på østlandet (som de forøvrig har alle sine arrangement, bortsett fra "teste-helga" i Trøndelag, for der er det jeg som organiserer alt og har stått på for å ha ett tilbud til oss som ikke bor "i verdens navle" :D ).

De fleste klubbene som arrangerer K-test/MH/FA har egen "testekomite", så det er jo bare å sende en mail til lederen i testekomiteen og spørre :D

Edit: og når du forhører deg rundt om figurantkurs, så husk å skrive at du ønsker figurantkurs for mentaltester, og ikke for IPO :P

For å bli figurant for IPO så må man ha RIK-grunnkurs, samt være anbefalt som figurant innen c-arbeide (om jeg ikke har missforstått helt. Samt at man vel helst bør konkurrere/ha konkurrert i IPO selv også).

Skrevet
For å bli figurant for IPO så må man ha RIK-grunnkurs, samt være anbefalt som figurant innen c-arbeide (om jeg ikke har missforstått helt. Samt at man vel helst bør konkurrere/ha konkurrert i IPO selv også).

Det er jeg klar over, men det hender hundeklubber annonserer for "figurantkurs" uten å oppgi om det er innen c-arbeide eller mentaltest. Da er det lett å misforstå om man er på jakt etter den ene tingen, men det viser seg at kurset er noe annet.

Når jeg skulle gå figurantkurs stod det ikke hvilket type figurantkurs det var, så jeg måtte forhøre meg om at det var for mentaltest og ikke c-arbeide.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...