Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor mange måltider om dagen?


Jeanettee

Recommended Posts

Skrevet

Vi har en 7 mnd gammel tibetansk spaniel, men vi er litt usikre på hvor mange ganger om dagen det skal ha mat? Den får nå tørrfòr med leverpostei bladet.. Han får mat en gang omdagen nå.

Skrevet
Vi har en 7 mnd gammel tibetansk spaniel, men vi er litt usikre på hvor mange ganger om dagen det skal ha mat? Den får nå tørrfòr med leverpostei bladet.. Han får mat en gang omdagen nå.

Personlig ville jeg nok gitt måltid fordelt på morgen og kveld. Det er det jeg har fått anbefalt av vet, og kjenner flere andre som gjør det. Men det er også en del som kun gir et måltid så det er mulig det også!

Skrevet

Jeg fôrer 2 ganger om dagen fra 5-6 månedersalderen til hunden er utvokst ved 1,5 til 2 års alderen. Siden fôrer jeg en gang om dagen. Vår siste hund fant vi avmagret og feilernert som fem- seks måneder gammel valp. Da han kom hit et snaut halvår senere, var han like tynn. Derfor fikk han mat 2 ganger om dagen til han var drøyt to. V&H, tørrfòr og en dæsj youghurt naturell. Plutselig hadde jeg to hunder som var litt vel velfødde og dermed gikk jeg ned til å fôre en gang om dagen, igjen. Hadde jeg hatt svanger tispe, tispe med valper, perioder med ekstremt høy aktivitet eller andre grunner, ville jeg også ha gitt hunden mat en eller to ganger til pr dag.

Skrevet

Eira fikk mat tre ganger daglig når hun var valp, men nå får hun to ganger daglig. Morgen og rett etter vi har spist middag.

:)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...