Gå til innhold
Hundesonen.no

Regler i agility


elindm

Recommended Posts

Skrevet

Jeg leser en del agility regler sånn at jeg skal kunne alt, for jeg har gjort noen tabber før.

Men hvis en hund går under et hopp hinder er det en vegring eller banefeil?

Håper noen kan hjelpe meg?

  • 3 months later...
Skrevet

hvor finner man de reglene? :whistle:

jeg har lyst til og prøve meg med hund men er helt nybegynner så her trenger jeg råd og tips

Skrevet

hvor finner man de reglene? :whistle:

jeg har lyst til og prøve meg med hund men er helt nybegynner så her trenger jeg råd og tips

På NKK sine sider :whistle: eller så kan du søke på goggel

  • 2 weeks later...
Skrevet

Nkk, som nevt over, har en fin pdf-fil som kan lastes ned og er fin når man skriver ut også. (standard a4)

Regner med reglene redigeres fra 2010,så det kommer nok en oppdatert versjon av de da.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...