Gå til innhold
Hundesonen.no

Bergen selskaps og brukshundklubb


Benedicte

Recommended Posts

Blida skal stilles i 4-6 måneder :whistle:

Æhæ! er du Bergenser? :D

jeg håper jeg får lov til å melde på i kveld, klarte å melde på feil utstilling i går :blink: men om det går skal jeg oppover meg Bajazen ;D 4-6 mnd:)

Uhu! :wub: Utstilling? såfall må du jo melde på til sotra dagen før/etter også :)

Jeg trenger HANDLERHJELP! To mopsetispevalper! æhæ! Jeg skal stille den fawne til en venninne men søs kan ikke stille bodil selv! Noen? :blink: Gjelder både lør og søn!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vurderer å melde på Sico, du kunne kanskje tenke deg å stille han for meg isåfall?

Skal nok dit og heie på soniser uansett

Husk at påmeldingsfristen egentlig har gått ut, men jeg fikk nå meldt på i går, men det kan godt hende at den er stengt. Det ser jo ut til at meg og Amanda tar tog, og da kan jeg ikke ha med en hund til (Kristine Mali har allerede spurt), men hvis du drar over selv så :) (Men dobbeltsjekk at det fortsatt er lov til å stille retrievere der. Jeg tror de har fjernet gr 7 nemlig)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Husk at påmeldingsfristen egentlig har gått ut, men jeg fikk nå meldt på i går, men det kan godt hende at den er stengt. Det ser jo ut til at meg og Amanda tar tog, og da kan jeg ikke ha med en hund til (Kristine Mali har allerede spurt), men hvis du drar over selv så :) (Men dobbeltsjekk at det fortsatt er lov til å stille retrievere der. Jeg tror de har fjernet gr 7 nemlig)

Om vi fortsatt snakker bsbk så reklamerer de for dobbeltutstilling i retrievernytt, så da er det vel litt for dumt å ha kutta ut retrievere? :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hahah! Du, forvent deg at jeg kan komme å si BØ... :lol: Hallen har jo bare 2 (3?) ringer? :lol:

Hvem er dommer der? vet du`?

Sotra tenker du på? :ahappy: Anna Brankovic, Serbia er dommer for chihuahua :hug: Bare å komme å hilse på, men forvent ikke at jeg skal vite hvem du er med eeen gang :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er det ikke bare en eller to dommere på den liiiille på sotra? *tenke*

Neida, men jeg presenterer meg nok, eller har en mops på armen.. Hva heter du forresten? :hug: Blir litt flaut å skriike "turbogutten" hvis jeg tror jeg ser deg.. :lol:

Hele tre dommere faktisk :ahappy: se her http://miniatyrhundklubben.com/utstilling.htm :ahappy: Det er bra! Jeg heter Amanda ;D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi og kommer, stiller på lørdagen på belgerspesialen i egen ring på racketsenteret, da kommer det 4 (!!) valper fra kullet som Roma hadde i vår, skal bli så spennende å se hvordan de gjør det :D Og så stiller jeg Gigi selvsagt. Roma har "pause" en liten stund til, til babyvekt er borte og pelsen er tilbake :P

Søndag stiller jeg ihvertfall Gigi, og så får vi se det an hvordan småbarna takler utstillingen på lørdag om vi kjører på på søndag og. Jeg har iallefall meldt på Bravogutten og forvertsjenten Tira... :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Æhæ! er du Bergenser? :)

Uhu! :) Utstilling? såfall må du jo melde på til sotra dagen før/etter også :P

Jeg trenger HANDLERHJELP! To mopsetispevalper! æhæ! Jeg skal stille den fawne til en venninne men søs kan ikke stille bodil selv! Noen? :) Gjelder både lør og søn!

Jeg kan kanskje hjelpe om det ikke krasjer med tidene. Jeg stiller ute på Sotra også :P(Håper på å få storcertet på NKK Stavanger sånn at vi kan komme på utstillingen og si at vi må stille i Champion klassen istede :))

Hvorfor tar de 200 kr for Juniorhandlingen egentlig? Det var vell litt vell mye når det ikke er NKK sin Junior handling :S

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Bilder fra tur på Hemnessjøen.
    • My gawd! Tenkte jeg skulle være smart og be Ede om utgangsstilling uten godbit fremme. Han har tatt det på verbal cue uten håndsignal lenge, og har koblet at det fiskes opp godis fra lomma om den ikke er i hånden. Tiden var inne, trodde jeg.  Middagen stod klar i en boks i hylla, men han så meg ikke sette den der, og den har stått der lenge med lokk på, så han koblet ikke fra lukten at det var tid for servering da jeg ba ham i utgangsstilling. Han bare så dumt på meg. Ba flere ganger. Fikk en halvhjertet sitt en halvmeter fra i 90 graders vinkel på håndsignal uten godbit. Han skulet mistenksomt på meg. Ga ham en matbit allikevel for å hinte om at de ville hagle om han bare gjorde som han fikk beskjed om. Ba på nytt om det samme. — Nope, mente Ede om det.  Spin? — Okey da. Sakte, uengasjert, ikke en full rotasjon, men fikk en matbit for den. Twirl? — Fine. Ga en uengasjert, men håpefull twirl.  Fikk matbit for den også. Ba ham om utgangsstilling høyre, fordi jeg tenkte han kanskje var mer interessert i noe han nylig har lært og ikke er lei av. — Ikke interessert. Brukte håndsignal og fikk noe halvhjertet, slapt, tregt, skeivt, og han satte seg seigt for langt bak. Fisket frem en matbit fra boksen allikevel. Målet er å få ham til å forstå at det kommer belønning selv om den ikke er i hånden, det ikke lukter fra lommene og jeg ikke har godbitpung på meg.  Utgansstilling venstre?  — Håner du meg?!  La på håndsignal. — Hvor er maten?! Ede snuste demonstrativt på hånden, så foraktelig og bebreidende opp på meg og FNØS, som for å sette meg på plass om at han ikke er slaven min, it's the other way around, bitch! Jeg "hjalp" ham til posisjon med fysisk makt, eller forsiktig guidance med hendene, alt ettersom en ser det. Han var sur, men tok matbiten for "vel" utført oppdrag.  Så tok jeg en matbit i hånden, og jaggu var det en som våknet, gitt! Kvikk og presis og rask og PÅ som en champion. Ingen slinger i valsen når det var godbit i hånden. Ba ham en gang til uten noe i hånden eller lomma. Han ble sint. Så gjennomført fornærmet av å bli utsatt for the AUDACITY fra meg. Å ***** be ham opptre som en sirkusklovn uten å gi ham lønnsgaranti kunne jeg bare drite og dra for.  You had to be there. Det ansiktsuttrykket hans. Kroppsspråket. Lyden. Ikke snakk om at han ville nedverdige seg til å gjøre triks uten å VITE med absolutt sikkerhet at det ble betalt per triks i en faderlig fart. Resten av middagen står på hylla mens jeg revurderer life choices, metoder og strategier over en kaffe.  Stemningen er til å ta og føle på her backstage i oppløpet til sportskarrieren og det ser mørkt ut for øyeblikket. 
    • Litt kortere tur i dag, med Maps Timeline på. Viste seg at den kortere turen var 44 min uten stans. Ikke rart Ede ble sliten i går.  Det er altså padde flatt rundt her vi bor nå, og Mutterns gamle traver av en hjerne som har navigert i by og kuperte landskap hele livet, den tolker tydeligvis alt synlig som mye nærmere enn det egentlig er. Får mæppe rute i en æpp og sjekke nøyere før vi går nye turveier fremover. Ede har ikke oppdaget verken pinner eller bading ennå, og aner ikke hva slags paradis av et lykkeland mange andre hunder synes han sitter i her.
    • Han er utrolig søt og pen 😍 Jeg hadde slitt veldig med å ikke la det søte kjekkastrynet der få tvinne meg rundt potene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...