Gå til innhold
Hundesonen.no

øyner som blir blå/grønn ved blits...


~Marlene~

Recommended Posts

Skrevet
hvorfor får noen hunder blå øyne/grønne å andre får røde? :D

Det røde i øynene hos hund og mennesker er faktisk blod.

Når vi tar bilde med blitz så åpner pupillene seg, også blir blodkarene i øynene synlige.

Det er blodkarene i øynene som gir denne effekten. :D

Skrevet

Det syns jeg også er litt rart! For den ene hunden min får røde øyne og den andre får grønne!! til og med når de er på samme bildet!

har hørt noen si at det kommer av fargen på netthinnen... men det høres litt søkt ut for meg :D

Skrevet

Siden Kali har et blått og et brunt, blir det ene øyet rødt og det andre grønt. Jeg tror det har med fargen på øynene å gjøre.

P1010090.jpg

Skrevet
Siden Kali har et blått og et brunt, blir det ene øyet rødt og det andre grønt. Jeg tror det har med fargen på øynene å gjøre.

P1010090.jpg

så tøfft! :D trur også det har med fargen og gjøre.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Interessant undersøkelse. Jeg lurer litt på hvor relevant spørsmål om kjønn er. Og er det uinteressant med folk som ikke eier hund per i dag, men kanskje passer, har hatt, skal ha osv?
    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...