Gå til innhold
Hundesonen.no

Shiva


caro89

Recommended Posts

Skrevet

Tidlig mandags morgen kom Shiva hjem etter en laang kjøretur. Vi kjørte i ca 10 timer, men hun klagde ikke, ville bare kose å sove :lol: Utrolig nok ble det ingen uhell i bilen, flink som hun var ventet hun på pausene :P

Her hjemme har hun funnet seg godt til rette, og hun har allerede funnet ut hva som er lov å tygge på å ikke. Virker ikke som hun har hatt noe særlig hjemlengsel, men klynker litt når hun ikke får det helt som hun vil, opp i sengen, ut i regnet og lignende :)

Shiva har forøvrig bare hatt to små uhell etter vi kom hjem, noe vi er veldig stolte over! :P De to gangene var min skyld, var ikke helt på vakt etter hun hadde sovet..

Gemyttet på Shiva er vanvittig bra, tror og håper det kommer til å forbli sånn :P Foreldrene har forøvrig også veldig godt gemytt, noe som hun har tatt med seg tror jeg :( Eierene er også veldig greie og jordnere mennesker, men myegod kunnskap om begge rasene. Så jeg føler at Shiva virkelig har fått en så god start i livet som mulig, og jeg skal gjøre alt jeg kan for at hun får det godt her hos meg også.

Legger med litt bilder, har desverre ikke fått tatt så mangen enda, er full rulle her hele tiden :(

Skrevet

må jo bare si ho er helt nydelig liten valp :P kjempeskjarmør :( hvor stor er ho nå?? liker en lien GD valp :lol: spennende å se hvordan utviklingen blir:)

Skrevet

Tusen takk alle sammen :rolleyes2:

Shiva veier nå ca 6,5 kilo og er idag 7 uker og 2 dager.

Idag har hun lært seg sitt, ligg og vi har finpusset litt på kom :rolleyes2: Er skikkelig stolt over henne, hun er veldig ivrig etter å lære, noe jeg er storfornøyd med :) Har prøvd å tatt små økter med trening, men hun er skikkelig kose og godis syk så kunne nok nok ha drevet på en stund med henne, men tørr ikke ta sjangsen på at hun blir lei.

Skal ut i hagen med det rare i, så kommer kanskje litt flere bilder senere :rolleyes2:

Skrevet

har oppdrettern turt å tippe på antall kg hun vil komme opp i?? :rolleyes2: jeg tror jeg vil tippe rundt 40 :rolleyes2: med tanke på at min var 11kg når jeg hentet ho, også den største tispen i kullet sitt :) og oppdretter regnet med en vekt på mellom 65-70 :rolleyes2:

Skrevet

Stor jente hun da :rolleyes2:

De hadde ikke peiling, men pappan som var kraftig, med tyske linjer var hvertfall over 75 kilo og mamman som er boerboel var ca 55.

Så jeg personlig tror hun blir ett sted mellom 45 og 55 kilo. :rolleyes2: Men jeg får vente å se :rolleyes2:

Skrevet

spennende spennende, får veie og oppdattere oss hver uke :rolleyes2: skal love deg at når de passer 35kg begynner de å bli unhåndterlig å løfte :rolleyes2: hehe lenge leve hestevekta vi hadde på jobb da :rolleyes2:

Skrevet

Idag har Shiva vert til valpekontroll og fått valpesprøyta si :) Allt gikk temmelig greit, men hun var litt skeptisk til alle luktene dyrene og dyrlegen. Men det er forståelig.

Hun veide 8,8 kilo, noe som ikke stemmer overens med våres vekt, så må si jeg føler meg ganske dum nå.. Har trodd at jeg har vert 1kilo lettere i snart ett år :D

Skrevet

Tusen takk :D

Har igjen litt problemer med å legge ut bilder.. Er visst nok for store, noe som bare er tull :P har minska de flere ganger, men prøver igjen.

Shiva skal beggynne på valpekurs på tirsdag, det gleder jeg meg veldig til :P men jeg er litt urolig for hvordan hun kommer til å oppføre seg, hun er ganske skeptisk til nye folk og hunder, spess de første 10-15 minuttene. Da virker det som hun er redd og nervøs.. Noen gode tips til hvordan å gå frem?

Hun er bare 9uker da kurset begynner, så hun er en mnd yngre enn de yngste som er der.

Skrevet

vær rolig selv, gi henne tid og ikke trøst henne når hun viser seg usikker og heng deg opp i den siden av henne,.. la henne få bruke tiden og se de andre ann.. det er naturlig og være skeptisk til ting, men du må lære henne at den usikkerheten ofte er ubegrunnet, passe på hun får masse positive opplevelser :D Slik vokser hun av og får mer selvtillit.

Iallefall slik jeg personlig ser på det.. andre har kasnje andre meninger :P

Skrevet

Ta deg henne med mye ute. Det er en liten tommelfingerregel som har dukket opp litt rundt omkring. Den er veldig enkel og går ut på at valpen skal møte 50 nye menn, 50 nye kvinner og 50 nye barn hver uke i de første ukene. Ta med deg godbiter og utstyr de som vil hilse med godbiter. Det kan være fint å stille seg i sentrum av en by eller utenfor et kjøpesenter (du kan jo også snike deg inn på et kjøpesenter. Sjelden valper blir sparket ut av et kjøpesenter :P ). Finn ut hva som gjør hunden din tryggest. For noen hunder er det det at folk setter seg ned på huk, for andre er det best å bli ignorert, for andre igjen (som min) er det best at folk bare begynner å kose med den. Ikke at de kommer brått på, men at de i stedet for å vente på valpen, så begynner de å klappe på henne.

Prøv å sørg for at hun ikke blir skremt. Gjør opplevelsene så morsomme som mulig, og folkene så interessante som mulig :D

Hu var utrolig søt da :P

Skrevet

Tusen takk for gode råd :lol:

Tok med Shiva ned i "sentrum" her jeg bor både idag og igår. Igår var hun velig skeptisk mot folk som gikk rett mot hun, men igår var det også lørdag og mange folk i gatene. Vi ble derfor bare i 15-20 min. Idag gikk det kjempe bra :ahappy: Det var ikke like mange folk, noe som gjorde at hun faktisk ble mer inntresert enn skeptisk mot de som gikk forbi :blink: Noen stoppet opp for å hilse, og da logret hun faktisk litt med halen snuste på de. Men vi ble ikke lenger enn 10-15 inutter idag heller. Synest nsten det er bedre så det ikke blir for slitsomt for henne :aww:

  • 3 weeks later...
Skrevet

Mandag var vi til dyrlegen igjen og fikk den andre vaksina til Shiva, gikk mye bedre da og Shiva fikk mye skryt av dyrlegen :| tror nesten hun ble litt betatt av lille gulle denne gangen. :)

Shiva veide 16,5 kilo, så hun har vokst ganske kjapt synest jeg. Dyrlegen sa hun så perfekt ut, ang vekt, pels, øyne og ører og ben. Noe vi er veldig stolte av :hmm:

Men er vanskelig når det er blanding synest jeg, kan ikke helt fastså hvordan hun kommer til å bli utseendemessig og gemyttmessig. Hun ligner egentlig mest en gd, men har blandet gemytt fra begge foreldrene.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...