Gå til innhold
Hundesonen.no

Brukshoffets Prins Bertil! *Filmer av Bertils MH side 6*


Silje

Recommended Posts

Han oppførte seg jo eksemplarisk hele helgen! Tror det var du som hadde god innvirking på han :lol:

Glemte jo å nevne at det er Carro sitt kamera og carro som er fotograf på hodebildene :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 128
  • Created
  • Siste svar

Gurimalla så utrolig vakker han er ... Ordentlig maskulin og flott- det lyser liksom hannhund (og han er bare ti mnd! Tro hvor massiv han blir som topptrent og kjekk fireåring, f.eks?)! Liker veldig godt at han ikke ser det minste golden ut også :):D Han er bare kjempelekker :lol: Gleder meg masse til å hilse på han igjen til helgen!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Dratini
  På 4/21/2010 at 4:13 PM, Silje skrev:

:D:) vakre gutten min det! Ekstra kjekt når Hoffedamer syns at han ser pen ut!

Menne atte :lol: Han er jo fin :D

  På 4/21/2010 at 4:39 PM, Synnøve skrev:

Jeg gikk forbi en sånn Blondine hoffe på NKK Bergen, herremin så søt.. Neeesten like fin som Bertil :D

*kremt* Om jeg ikke tar helt feil så var det en blond hannhund du så der (og ingen blondine for det er kallenavnet på blonde tisper og ikke blonde hannhunder :P ), og han blir faktisk 2 år i juni... (og han stillte på den utstillingen).

  På 5/3/2010 at 3:24 PM, Silje skrev:

1 mai tok Bertil sitt aller første cert! Bare 10 mnd gammel!

Han er fremdeles ganske uferdig og løs i kroppen så jeg syns det var en fin prestasjon :D

Krølle leppa si litt!

28829_424528976604_522961604_5943100_6861415_n.jpg

*klippe*

28829_424528951604_522961604_5943096_4454316_n.jpg

Cert i en alder av 10 mnd er virkelig bra, de er jo ikke ferdige i kroppen før de faktisk er mellom 3 og 4 år (da mener jeg hele kroppen, det siste som utvikles er brystkassa og hodet).

Krølle-lepper-bilder er obligatoriske når det gjelder Hoffer. Tror jeg ikke har møtt en eneste en som ikke har gjort det enda :) Men har dere klippet/nappet ørene? :P

Men på det siste bildet... Er han fullstendig nyvasket der? For pelsen ser så utrolig fluffy ut...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 5/3/2010 at 4:05 PM, Aya skrev:

Gurimalla så utrolig vakker han er ... Ordentlig maskulin og flott- det lyser liksom hannhund (og han er bare ti mnd! Tro hvor massiv han blir som topptrent og kjekk fireåring, f.eks?)! Liker veldig godt at han ikke ser det minste golden ut også :D:P Han er bare kjempelekker :) Gleder meg masse til å hilse på han igjen til helgen!

Ja sant han er peeenesten :D

Overraskende mange som likevel mener han er en golden altså :)

  På 5/3/2010 at 4:31 PM, Only Blondie skrev:

Så utrolig nydelig :) Ikke overraskende at han får cert da!

Jeg var likevel litt overrasket jeg haha!

  På 5/3/2010 at 4:51 PM, Marianne&Java skrev:

Herlighet så flott han er :D Gratulerer med kjemperesultat :D

Tusen takk! Blir litt stolt når folk syns han er pen jeg :)

  På 5/3/2010 at 5:07 PM, Dratini skrev:

Menne atte :lol: Han er jo fin :D

Cert i en alder av 10 mnd er virkelig bra, de er jo ikke ferdige i kroppen før de faktisk er mellom 3 og 4 år (da mener jeg hele kroppen, det siste som utvikles er brystkassa og hodet).

Krølle-lepper-bilder er obligatoriske når det gjelder Hoffer. Tror jeg ikke har møtt en eneste en som ikke har gjort det enda ;) Men har dere klippet/nappet ørene? :P

Men på det siste bildet... Er han fullstendig nyvasket der? For pelsen ser så utrolig fluffy ut...

Ja han er veldig langt fra å være ferdig. Han er mega løs i fronten og har vel knapt nok forbryst i det hele tatt :P

Ørene.... *confession time*

Som sheltiedamer flest er både jeg og min personlige groomingdame (Caroline) allergisk mot fjoner og da spesielt på ørene.... så vi trålte gjennom rasestandaren på norsk og på tysk for å finne noe som helst som tilsa at de skulle ha disse fjonene vi misslikte slikt.... og da det eneste vi fant ut var at hoffene skulle ha trekantører, noe som jo forsvarte våre klippeplaner ja så satte vi i gang :P

Vi saumfarte også nettet etter bilder av hoffer da spesielt fra rasens moderland og fant flere som var klippet på samme måte :P

Men vi satt med hjertet i halsen og tenkte hele tiden "hva kommer Dratini til å si nå mon tro!" :P

Pelsen, ja han ble dusjet, sprayet med Ice on ice og fønet dagen før. Samme dag ble han børste godt.

Men han HAR ekstremt fløffi pels også altså, enormt mye pels og.... troooor kanskje ikke all valpepelsen er borte på rumpestumpen, for der er det enda mer fløffi!

*pust pust* Deilig å få fortelle sannheten! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 months later...
  På 9/20/2010 at 7:32 PM, Dratini skrev:

Gratulerer med flotte bokstaven på gutten! :P

Thænk ju!! :P :P

Han har altså HD A, for alle som ikke er hoffenerder og får med seg alt :ahappy:

Jeg har AD røntget også, så jeg klarer ikke helt puste ut enda!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 9/20/2010 at 8:26 PM, Silje skrev:

Thænk ju! :P :P

Han har altså HD A, for alle som ikke er hoffenerder og får med seg alt :ahappy:

Jeg har AD røntget også, så jeg klarer ikke helt puste ut enda!

Ifølge mine papirer er det èn som har blitt røntget med C på albuene siden 2002/2003, resten som har blitt røntget har hatt A. Og det er totalt 3 som har C og en som har D ifølge NKK :P Så det skal godt gjøres om Bertil'n har annet enn A :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 9/20/2010 at 9:50 PM, Dratini skrev:

Ifølge mine papirer er det èn som har blitt røntget med C på albuene siden 2002/2003, resten som har blitt røntget har hatt A. Og det er totalt 3 som har C og en som har D ifølge NKK :lol: Så det skal godt gjøres om Bertil'n har annet enn A :D

Ja da håper jeg for guds skyld han ikke har noe annet enn A, da er det jo MAX uflaks :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

I helgen har Bertilsen fått prøvd seg på testbanen! MH'en sto for tur og vi kjørte mot østlandet og Hovawartklubbens MH arrangement.

Legger ut filmer av hele greien :wub:

Håndtering, lek og hilsing

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg leser og leser på disse brukskravene, men kan noen forklare meg med teskje hva en korthåret collie må ha? Og er det det samme som fks i Sverige?    Vi ønsker og jakte cert I Sverige, men da må brukskravet være på plass - jeg har fått det forklart- men jeg forstår like lite 😂
    • *Dobbelpost fjernet*
    • Ble utsatt for Evighetshunden/ (Tasseladden) på Instagram og ble syk av dårlig samvittighet for å fore med ~50% Farmina, som jeg trodde var et BRA for, men som hun rangerer nær bunnen, marginalt bedre enn RC og Hills. Føler meg bedre nå, etter å ha undersøkt litt om Købers, som hun mener er veldig mye bedre. Råfor på hennes måte er uaktuelt av praktiske årsaker, og pga trening foretrekker jeg minst 50% tørrfor.  Den nagende dårlige samvittigheten mtp hundens velvære i alderdommen, der riktig kosthold gjennom livet gjør en massiv forskjell.. Gjør det egentlig det? Golden retrieveren jeg vokste opp med på 80-90-tallet ble foret EKSKLUSIVT på Pedigree fra REMA. Han fikk mørk kokesjokolade som godbiter. Han var sunn og frisk og sprek og aktiv og glad til han var 12 år før han som eneste tegn på alderdom fikk vondt for å gå ned trappene fra 4. etg i blokk. Han ble avlivet som  13-åring fordi han ble syk av sorg da faren min, hans best buddy for life døde, og han var såpass gammel, så.. Pedigree, fra REMA, hele livet.  Jeg sier ikke at det er et bra for, jeg bare nevner det for å hjelpe om andre sliter med for-og-helse-angst.  
    • Ja,hun er sjekket,og som familiehund er hun helt super. Går veldig godt overens med små barn, knurrer aldri da. Har ikke vært hos instruktør med fokus på dette enda, har trent spesifikt på dette på ringtrening. Hun reagerte veldig på lyden ,kaos og andre hunder i starten,men der har hun klart å lande greit nå. Hun løper som en drøm i ringen,og alt annet føler vi er på plass nå, men det hjelper så lite når hun ikke takler håndteringen fra fremmede. Kanskje det går seg til med alder,men det er kanskje greit å kontakt en instruktør for mer generell trening,ja.
    • Har dere gått noe kurs, eller fått noe hjelp fra en instruktør eller adferdsekspert? Jeg tenker jo at hun er enda ung, men det er desto viktigere å ta dette tidlig før det blir et livsvarig problem. Jeg går ut fra at hun er sjekket hos veterinær for eventuelle smerter og ubehag.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...