Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi byttet fôr til RC for en god stund siden fordi det ble sagt at det smakte mer. Shandy som alltid var rolig og avbalansert, med noen raptuser en sjelden gang, ble full av raptuser. Hun begynte å leke, ikke lek for å få godis som hun pleide, men virkelig leke. Hun som alltid trakk seg unna om Chira ble for vilter begynte å starte leken og tok opp "kampen" for lekene.

Så byttet visst RC bilder utenpå posene sine. Jeg ble lovet at det var det samme fôret. Ikke engang kulene var like, men ble avfeid med at de hadde endret dem også. Shandy ble sitt gamle jeg igjen. Lik Ferdinand som helst ville sitte og lukte på blomstene, ligge rett ut i solveggen og nyte varmen osv.

For et par uker siden kjøpte jeg fôr på hytta. Det var vårt gamle gode fôr igjen. Nå er Shandy full av raptuser igjen. Helt herlig å se! Hun kommer ikke lenger på fanget mitt når Chira inviterer til lek, hun er med på leken.

Eneste som kan betegnes som negativt er at de driter mer med det fôret enn med andre, mer mengde og oftere. Men alle andre virkninger er positive :P

Så er det jo typisk at jeg ikke tok med fôrsekken hjem, her har vi bare det gamle fôret (for jeg husker selvfølgelig ikke hvilket det var). Men virkningen sitter i enda.

*beundre voffene sine som drar i hver sin ende av lekerotta - SAMMEN* :angry:

Helt utrolig at fôrene gir så forskjellig virkning :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...