Gå til innhold
Hundesonen.no

Hjelp


Diana

Recommended Posts

Skrevet

Ja nå har vi fått til å la Mira ligge i bur om natta og vi kunne gå på do uten at ho våkna eller laget noe styr.

Men nå er problemmet at ho bjeffer og kviner på kvelden og det i flere timer. Det er uholdbart når resten av familien skal opp tidlig på jobb.

Vi har den same rutinen nå som vi har hatt hele tiden. Det er jeg som legger ho. Ho sover i stua sammen med oss til vi går å legger oss, da tar jeg ho ut en tur slik at ho kan tisse, kommer inn og legger ho i buret. Prater litt og koser ho (akurat som før). Ho legger seg fint ned i buret, men etter 5 minutter så begynner ho å kvine, bjeffe og det høres godt. Ho uler og. HAr gått ut til ho når ho har tid still, ingen har gått på do hvis ho kneldre (gjø) for at ho ikke skal få oppmerksomhet.

Det er viktig at vi får bort den uvanen for vi skal være våkne på jobb/skole.

Noen sa at vi kunne sette på ho munnkurv når ho bjeffa, vet ikke hva vi skal gjøre. Vi bruker aldri buret til straff eller team ut. Ho får ben og godbiter der om dagen. Ho er ikke glad i buret, men ho var jo flink ei lang stund.

Skrevet

Vi har tatt buret og valpen vår inn på sovrommet vi da!

Da ble det med et stille og vi fikk sove hele natta.

Ikke maser han når vi går på do eller er oppe at om nattaen heller :angry:

Skrevet

Hvor gammel er valpen din?

Vi får valp om 7 uker og har tenkt mye på hvordan vi skal gjøre det om natten. Har funnet ut at vi bare må ha den oppe med oss om natten, det er jo der hele familien ligger. Hunder er flokkdyr. Etterhvert så prøver vi oss frem hvor den skal ligge eller om den skal få valse fritt mellom vårt og barnas soverom (liker ikke lukkede dører) Eller om vi må sette opp grinder inn til barnas rom så den ikke går inn der og spiser opp alle lekene :aww:

Nei, det er vanskelig det der, men kanskje det er best å la den ligge der den er trygg? Også nå den er blitt større og mer selvstendig prøve å la den ligge en annen plass?

Uansett hva du gjør så ikke sett munnkurv på valpen din :P

Lykke til :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
    • Hvorfor er det så mange uoffisielle utstillinger nå enn for ca to år siden? Gjelder ingenting når det er uoffisielt? Blir det det samme som valpeshow da for voksne hunder?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...