Gå til innhold
Hundesonen.no

Rallar utstillinga i Narvik. (8 & 9 setember, I think..)


Bazenji maniac

Recommended Posts

Jeg skal i hvert fall, med lille gutt. Er det noen andre..?

Vi vil ha oppmøte av Basenji! Driver på å hører rundt i miljøet om noen kunne tenke seg å være med, men det er jo så himla lite Basenjis her oppe.. Surk.. Eller de som er gidder ikke å stille.. Same shit, egentlig..

Men iallefall det var egentlig ikke det jeg skulle frem til..

Noen som skal?

Vil møte soniser!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg er usikker... Tror nemlig at Basenjien bare kan stille en av dagene, sånn som i Harstad...

Hm... Sånn, at de går gruppevis...

Har hørt noen rykter, som jeg egentlig lurer litt på om stemmer..

Det var et menneske som sa at fra neste år får vi bare en NKK i nord..?

Det ble sagt at de skulle bytte, ene året i Tromsø og neste år i Harstad..

Er dette mulig...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg er usikker... Tror nemlig at Basenjien bare kan stille en av dagene, sånn som i Harstad...

Hm... Sånn, at de går gruppevis...

Har hørt noen rykter, som jeg egentlig lurer litt på om stemmer..

Det var et menneske som sa at fra neste år får vi bare en NKK i nord..?

Det ble sagt at de skulle bytte, ene året i Tromsø og neste år i Harstad..

Er dette mulig...

Det var planen til NKK ja, men en meget sterk dame i Tromsø fikk stanset dette ganske kjapt, så det blir nok 2 NKK utstillinger i nord frammover, men det blir forandret på tidspungt i forhold til før.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kjenner som regel igjen folk jeg faktisk vet hvem er, på gata, grunnet hundene.. Kan vel egentlig bare stile meg med Greyhound ringen med min Basenji, så kjenner vi kanskje igjen hverandre?

Det er jo sannsynligvis bare meg som har Basenji, liksom.

Selv om jeg driver på å overbeviser eierne til ei lita tispe om at jeg må få stille henne...

De vil bruke Bono på henne...

Da må hun stilles, tenk!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...
Fått nummeret idag. Ingen andre greyhounds, som vanlig . Kjedelig da! :ahappy: Men det er 3 andre myndevalper så kanskje det blir litt konkurranse i grupperingen, hvis jeg kommer dit :hug: *øve mer*

Jeg kjenner 2 whippetvalper som skal dit, skikkelige søtinger! Selv skal jeg stille Boogi og Sir Toby på søndag, og Boogi skal rusle agility på lørdag :ahappy: Valpene skal være med, men de får holde seg i campingvogna!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor lenge varer et Back on Track dekken? Når blir det slitt? Hvor mye vask tåler det? Mitt er vel 10 år gammelt, så vurdere å kjøpe nytt.  Men noen som har noen info om dette? Har sjekket BOT sin side, men finner ikke noe om akkurat dette.   
    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...