Gå til innhold
Hundesonen.no

Snart cockervalper:)


cockerella

Recommended Posts

Skrevet

Nå er det ikke lenge igjen til vi endelig får vårt første kull! Mazie har termin 4.august, men jeg har på følelsen at hun kommer litt før. Hun er fremdeles sprek og hopper opp i sofaen. Det hadde jeg ikke trodd at hun skulle klare på dette tidspunktet, men det er vel agilityhunden som viser seg?

Vi har vært på røntgen og det ser ut som om det kan være hele 8 valper. Dette er så spennende at det nesten ikke er til å holde ut!

Guest LeenaM
Skrevet

Kommer ikke inn på linken, jeg. Kommer bare inn på google som søker etter noe. :getlost:

Skrevet
Der, ja. Så søt hun er. :lol:

Ja, ikke sant? Og jeg er heeeelt objektiv :getlost:

Tror det blir flotte valper. Pappaen er en tysk import White Russian vom Schloss Hellenstein (Martin) som jeg mener passer Mazie perfekt- er eksteriøst sterk der Mazie har sin lille svakhet, og viktigst av alt; en skikkelig trivelig og grei kar! Og da spiller det ingen rolle at han ikke har like mange bokstaver foran navnet sitt som sine kennelkompiser.

Skrevet

Vi har et nydelig vær, flott for meg, men det er varmt for den blivende mor. Hun har begynt å grave masse. Slipper jeg henne ut i hagen, så leter hun opp "huleplasser" og graver og graver. Hun graver inne også, både i buret og i senga. I dag er dag 59, så det drøyer nok noen dager til. Men det er innmari spennede for oss som aldri har vært med på dette før.

Skrevet
Hvilke farger forventer dere? Som mor eller forskjellig?

Vi forventer i hovedsak blue/roan, men det er også mulig at det kan bli orange/roan. Mammaen var en av 2 blue i et kull på 8, de andre var orange roan. Pappaen har mye blue og sort/hvit bak seg.

Skrevet

Valpene ble født i natt! Det startet halv fire og var over rett før sju. Og en av oss fikk rett når det gjelder fordeliga :getlost: Jeg har skrevet litt i bloggen på hjemmesiden, og bilder kommer der etter hvert.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...