Gå til innhold
Hundesonen.no

Snart cockervalper:)


cockerella

Recommended Posts

Nå er det ikke lenge igjen til vi endelig får vårt første kull! Mazie har termin 4.august, men jeg har på følelsen at hun kommer litt før. Hun er fremdeles sprek og hopper opp i sofaen. Det hadde jeg ikke trodd at hun skulle klare på dette tidspunktet, men det er vel agilityhunden som viser seg?

Vi har vært på røntgen og det ser ut som om det kan være hele 8 valper. Dette er så spennende at det nesten ikke er til å holde ut!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Der, ja. Så søt hun er. :lol:

Ja, ikke sant? Og jeg er heeeelt objektiv :getlost:

Tror det blir flotte valper. Pappaen er en tysk import White Russian vom Schloss Hellenstein (Martin) som jeg mener passer Mazie perfekt- er eksteriøst sterk der Mazie har sin lille svakhet, og viktigst av alt; en skikkelig trivelig og grei kar! Og da spiller det ingen rolle at han ikke har like mange bokstaver foran navnet sitt som sine kennelkompiser.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har et nydelig vær, flott for meg, men det er varmt for den blivende mor. Hun har begynt å grave masse. Slipper jeg henne ut i hagen, så leter hun opp "huleplasser" og graver og graver. Hun graver inne også, både i buret og i senga. I dag er dag 59, så det drøyer nok noen dager til. Men det er innmari spennede for oss som aldri har vært med på dette før.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvilke farger forventer dere? Som mor eller forskjellig?

Vi forventer i hovedsak blue/roan, men det er også mulig at det kan bli orange/roan. Mammaen var en av 2 blue i et kull på 8, de andre var orange roan. Pappaen har mye blue og sort/hvit bak seg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Valpene ble født i natt! Det startet halv fire og var over rett før sju. Og en av oss fikk rett når det gjelder fordeliga :getlost: Jeg har skrevet litt i bloggen på hjemmesiden, og bilder kommer der etter hvert.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hatt 50% BC-blanding. Eneste måten å holde ham fornøyd på var å gi ham oppgaver eller fysisk aktivitet, kontinuerlig. Alltid noe å fokusere på. Han var glad i sofakos, men klarte ikke engang slappe av i kroppen da. Tydlig glad og fornøyd med situasjonen, men vred seg som en ålemark, som om det å slappe av var direkte ukomfortabelt for ham. Tror ikke vi noen gang gikk en avslappet tur. Han lærte omsider å gå pent i bånd, men han vibrerte av energi mens han fokuserte på oppgaven. Gikk stakkato og så virkelig unaturlig ut. Foretrakk å få ulike oppgaver fortløpende, i flexiline. De gangene han fysisk slappet av i våken tilstand, noe han med årene lærte å gjøre, så virket han direkte deprimert og som om han var i en dyp eksistensiell krise. Ventet kun på neste to do. Nå var blandingen min kanskje en ekstrem variant, med mitokondrie-DNA fra en veldig aktiv miniatyr bruksrase, men også renraset BC som bare går tur i gangfart uten andre oppgaver, uten stress, det virker veldig ambisiøst.  Angående aktiviteter ellers: Min fikk aldri nok. Lange ski-/sykkelturer, ball, pinner og frisbee, agility og LP og hverdagstriks hjalp selvsagt med å ta brodden av stress så det var mulig å oppnå kontakt med ham og få ham behersket, men den MENGDEN mental og fysisk aktivitet som må til for å få en BC til å fremstå som rolig og avslappet uten indre stress og uten å se ut som dyp depresjon? Jeg fant den ikke. Uten noe å gnage på var alltid rastløs eller lå spent (bokstavelig talt) klar for neste move når han var våken. Jeg tenker en må tilpasse seg den rasen en har, ikke bare prøve forme en hvilken som helst rase til en slags standard for hva en anser som generelt god hundeadferd. Å gå tur er ikke en enkel oppgave for en BC. Å kreve avslappet spasertur uten "stresset" fokus på oppgaver virker urealistisk.  Min personlige mening fra anekdotisk erfaring. Om noen har en fasit, så gjelder selvsagt den.   
    • Du får sende en på Osloferie!
    • Du får det du trener på! Her har @Simira masse gode tips til deg. La hunden få oppgaver på tur som den må fokusere på, slik at hun ikke "trener" på stressnivået hun allerede har.  Variasjon er også bra, ikke sikkert hun trenger sykkeltur hver morgen eller å starte med agility før hver tur. Og sist men ikke minst, hun er 2 år. I gamledager sa vi at 1,5-2 år er omplasseringsalder, da mange hunder peaker på energinivå rundt da😅
    • Kjenner at jeg godt kunne tenkt meg å ikke ha hund
    • Hun får også en god sykkeltur hver morgen, noen ganger med trekk og andre ganger uten. I løpet av uken trener vi også lydighet, svømming, rallylydighet og spor. De siste månedene har vi fokusert mye på ro-trening i offentlige områder med mange folk og hunder. Hun er i god form og har en slank kroppsbygning, men sliter med å roe seg ned når vi er ute, selv om hun lett finner roen innendørs. Tidligere kastet vi dessverre en del pinner og ball på turer, men jeg innså i senere tid at det er med på å skape mye stress. Derfor har vi sluttet med dette for en god stund siden. Jeg forstår at dette har bidratt til å bygge opp stressnivået hennes utendørs. Men ellers har hun vært slik jeg beskriver henne, helt siden vi fikk henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...