Gå til innhold
Hundesonen.no

Spm ang å stille i Sverige


AnitaK

Recommended Posts

Skrevet

Sikkert en trå om dette en plass men jeg er "Dårlig" på å lete..

Vi har tenkt å stille i sverige men hundene er bare reg i NKK.

Har skjønt vi må sende en kopi av stamtavlen til SKK.

Kan den sendes på Mail til SKK el må den sendes me Fax*?

Å er det noe mer man må skrive..

Har aldri stilt i sverige så dette trenger vi litt hjelp til.

Takker for svar på forhånd..

Skrevet

Jeg har scannet og sendt stamtavlene på mail på begge mine hunder da jeg skulle ha de inn i det Svenske registeret.

Skrev ikke stort i mailen, men sjekket etter noen dager om de var registrerte ved å prøve å melde de på online med en N foran regnr.

Skrevet

Om de er kjøpt inn fra Sverige skal de ligge inne i databasen deres, ergo kan man lett melde dem på online :P

Skrevet
Hva om man har en hund som ble kjøpt i sverige og dermed allerede er i databasen til SKK?

Det er jo bare å prøve på online påmelding og taste inn hundens Svenske regnr.

Som Isabel skriver ligger den nok inne, og vil komme fram.

Og da er jo saken grei...

Skrevet

Hehe akkurat no kunne jeg tenkt meg at de var svenske...

Litt seint ut så er ikke sikkert det blir noe utstilling på oss da fristen går ut på Torsdag..

Skrevet

Hvis du skriver på faksen, eller i mailen, at de skal meldes på til torsdagen, så er de kjappe å legge inn hundene der.

Så det går sikkert greit!

Susanne

Skrevet

Sendte Mail i går & Fax i morrest me stamtavlene bare for å være sikker..

Når jeg sjekket her i ettermiddag så lå de inne på SKK..

Så det gikk fort..

Da blir det utstilling i Svenstavik 1-2 august..

Skrevet
Sendte Mail i går & Fax i morrest me stamtavlene bare for å være sikker..

Når jeg sjekket her i ettermiddag så lå de inne på SKK..

Så det gikk fort..

Da blir det utstilling i Svenstavik 1-2 august..

Dit skal vi og :icon_cry: Møte oppdretterne til dyret..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...