Gå til innhold
Hundesonen.no

Nikita


Nikitaf

Recommended Posts

Skrevet

Nikita på tur med sin beste venn VALA:D

Redningshundene:

DSC00617.jpg

¨

Fine vala:

DSC00582.jpg

De er flinke te å bli tatt bilde a:

DSC00640.jpg

Poserer litt å:)

DSC00628.jpg

  • 1 month later...
Skrevet

Vært på Tur i dag til lindesnes, Var vi først innom Barnas dyrepark,masse dyr. Der var det jo selfølgelig Border collie valper, ble jo helt besatt, tok en del bilder ja.. Etterpå tok vi en tur te lindesnes fyr:)

Bilder av kita fra Fyret:

CIMG2939.jpg

CIMG2938.jpg

Blåste en del der oppe ja:

CIMG2956.jpg

Sitter ho nede me trappa:

CIMG2922.jpg

Måtte bare legge ut noen bilder a border collie valpene:

Arg, hadde så lyst å ta med meg en der altså:

CIMG2871.jpg

CIMG2881.jpg

CIMG2865.jpg

Så hadde de en nydelig kattunge, jeg også falt så for:

CIMG2860.jpg

Skrevet

Er det noen som kan se på de Border collie valpene ossen lengde på pelsen de har: lang, middels, kort?

Skrevet

Hun var kjempesøt, :lol:

Jeg synes fargen Tricolor på dyra er en herlig farge,

våres Nikita er også tricolor, men har litt mindre brunt. :whistle:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...