Gå til innhold
Hundesonen.no

Noe så grusomt..


Zoey

Recommended Posts

  • Svar 79
  • Created
  • Siste svar
http://www.bt.no/nyheter/lokalt/Det-smelle...det-879189.html

Her er det iaf sagt at kvinner fremstår som mindre farlige bak rattet, sånn som jeg leser det :whistle: *dumdidadiduuummm*

Sånn tolker jeg det også:

Mannfolk bak rattet

Unge er ikke lenger overrepresentert i den totale skadestatistikken. Heller ikke damer bak rattet er en fare for bilen. De alle fleste bulkene forårsakes nemlig av menn mellom 30 og 50 år.

– De er særlig innblandet i kollisjoner der vikeplikten ikke er overholdt. Dette er voksne folk med lang erfaring i trafikken, men de overvurderer både egne og bilens ferdigheter når de skal inn på forkjørsvei eller skifte felt, sier skadesjef Arnesen.

Mine uthevinger :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, dette var OT, Marit, ser du ikke at kverulerende, usaklige, påståelige folk som tror de vet best har tatt over tråden? :banana:

Ja, jeg beklager... Jeg er veldig flink med sånne OT innlegg. De er liksom bare meg de! :banana:

Det er jeg litt sjokkert over også. Men muligens til damens forsvar, så var hun vel i sjokk. Nå kan jeg ikke mye om sjokk og hvor 'borte' man KAN bli, men syns det høres utrolig ut likevel.

Ja, det er for sykt,.. Uansett. SÅ i sjokk sku man tro ikke går ann. Men hvem vet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...