Gå til innhold
Hundesonen.no

Fôrer eller har du fôret med Hills?


Renate A

Recommended Posts

Skrevet

Hva er ders synspungt om Hills generelt.

Dere som har fôret hvorfor sluttet dere å fôre med det?

Jeg har begynt å fôre Chicka med Hills j/d som er et spesial fôr for hunder med HD... :)

Skrevet

Min mor forer med det. Også min min venninne. Det et veldig godt for!

Det er visst også godt på smak, tror det kan sammenlignes med RC der. :wink:

Skrevet

Jupp. har foret med Hills på to av mine hunder. Begge to dret i Rema 1000 poser...-helt utrolig hvor mye som kom ut bak ass!

Sjekket priser,og fant at en Eukanuba varte 14 dager lengre, så da var saken enkel. Lommeboken min tåler ikke hvasomhelst..hihi

Skrevet

Begge mine reagerte ganske kraftig allergisk. :-o Den ene reagerer på mye så det er normalt, andre har kun blitt syk av Hills. Prøvd tre ulike typer. Likte smaken, men de liker alt. Selv syns jeg lukten (foret for lettfordøyelighet eller hva det het, fikk det etter en antibiotikakur) luktet plagsomt ille. Værre enn våte griseører [-(

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...