Gå til innhold
Hundesonen.no

K-9 Julius sele


Gjest

Recommended Posts

Utstillinger, har jeg sett dem.

Men jeg lurer litt på hvordan den er ifht diverse arbeid? Den er jo i utgangspunktet med "magebelte" i stedet for Y form. Men så sier de at man kan kjøpe Y-greie til å feste på den - noe jeg synes så litt puslete ut. Derfor lurer jeg på hva folket tykkjar, hvis noen har vært borti den.

Har ei veninne som kjøpte den nå nettopp, veldig fornøyd med den til helt generell turbruk.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Toiwo har en slik sele, kjøpt her.

Når jeg kommer med den sela legger han seg paddeflat eller gjemmer seg bak sofaen. Ikke hans favoritt kan man si...men virker helt upåvirket når sela først er på.

Så vidt jeg kan se sitter sela godt og er enkel å bruke :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er ikke fornøyd med disse selene, og jeg har kjøpt to stk, en til tollerdamen og en til staffegutten - begge to røyk etter et par ukers bruk. De tålte visst ikke vinteren og kulda, så de plastfestene (på siden) røyk da vi skulle ta dem av hundene.

Selve festet der man kobler på lina virker solide nok, men det hjelper jo lite når sela kan dras av eller ryke i festene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har ikke erfaringer med den selv, men to jeg kjenner har hatt sånne. Begge selene røk etter kort tids bruk, men mulig de bare var uheldige :)

Edit: og Miriam er den ene jeg kjenner ja *knis*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Han har det godt i buret. Det står på et varmt underlag og han har myk madrass og tepper. Mer enn nok plass til å snu seg som han vil. Han har vannskål festet på ene burveggen og må han tisse, piper han så jeg går ut med han. Det er ikke bur som er et problem her. Han legger seg inn i det frivillig på dagtid også når han skal sove. 
    • Buret er veldig begrensende, og hunder bruker ulike liggestillinger og underlag for å regulere varmen i løpet av natten. Hunder ligger gjerne stille der fordi de ikke har noe valg. Hvis valpen må gjøre fra seg eller søler når han drikker så blir det fort vått og ubehagelig å ligge der også. Lykke til med kattetreningen, du har nok en jobb foran deg der. Selv om det har gått bra før så er individer forskjellige og har ulike grader av instinkter.
    • Ja, han visste at jeg hadde katter, men mente det ikke var noe problem. Og jeg har hatt både jakthunder og gjeterhunder tidligere og det har gått veldig bra. Valpen ligger fint i buret så jeg skjønner ikke helt hvorfor jeg skal endre på det? Buret står i stuen og valpen sover rolig hele natten der. 
    • Begynner å bli ei stund siden jeg hang på forum nå, ja 😄 dårlig til å sjekke svar og, ser jeg!  Det må jo bli kjøring, da!
    • Visste oppdretter at du hadde katter? Har de noen råd kanskje? Dette er jo en mix av raser som har notorisk høyt jaktinstinkt, så dette kan bli en stor utfordring. Her må det i så fall systematisk trening til med rotrening rundt kattene, belønning for å ignorere dem, og trygge områder for begge. Og det er fortsatt ingen garanti for at det går bra. Har du mulighet til å skille dem i ulike rom om natten så valpen slipper å ligge i bur?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...