Gå til innhold
Hundesonen.no

K-9 Julius sele


Gjest

Recommended Posts

Skrevet

kjøpte sånn sele med kløv til GD tispa mi i april :) den er fortsatt for stor, da jeg kjøpte den i voksenstørrelse, men folk sier jo den skal være veldig bra :P

Skrevet

Utstillinger, har jeg sett dem.

Men jeg lurer litt på hvordan den er ifht diverse arbeid? Den er jo i utgangspunktet med "magebelte" i stedet for Y form. Men så sier de at man kan kjøpe Y-greie til å feste på den - noe jeg synes så litt puslete ut. Derfor lurer jeg på hva folket tykkjar, hvis noen har vært borti den.

Har ei veninne som kjøpte den nå nettopp, veldig fornøyd med den til helt generell turbruk.

Skrevet

Toiwo har en slik sele, kjøpt her.

Når jeg kommer med den sela legger han seg paddeflat eller gjemmer seg bak sofaen. Ikke hans favoritt kan man si...men virker helt upåvirket når sela først er på.

Så vidt jeg kan se sitter sela godt og er enkel å bruke :)

Skrevet

Jeg er ikke fornøyd med disse selene, og jeg har kjøpt to stk, en til tollerdamen og en til staffegutten - begge to røyk etter et par ukers bruk. De tålte visst ikke vinteren og kulda, så de plastfestene (på siden) røyk da vi skulle ta dem av hundene.

Selve festet der man kobler på lina virker solide nok, men det hjelper jo lite når sela kan dras av eller ryke i festene.

Skrevet

Jeg har ikke erfaringer med den selv, men to jeg kjenner har hatt sånne. Begge selene røk etter kort tids bruk, men mulig de bare var uheldige :)

Edit: og Miriam er den ene jeg kjenner ja *knis*

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...