Gå til innhold
Hundesonen.no

K-9 Julius sele


Gjest

Recommended Posts

Skrevet

kjøpte sånn sele med kløv til GD tispa mi i april :) den er fortsatt for stor, da jeg kjøpte den i voksenstørrelse, men folk sier jo den skal være veldig bra :P

Skrevet

Utstillinger, har jeg sett dem.

Men jeg lurer litt på hvordan den er ifht diverse arbeid? Den er jo i utgangspunktet med "magebelte" i stedet for Y form. Men så sier de at man kan kjøpe Y-greie til å feste på den - noe jeg synes så litt puslete ut. Derfor lurer jeg på hva folket tykkjar, hvis noen har vært borti den.

Har ei veninne som kjøpte den nå nettopp, veldig fornøyd med den til helt generell turbruk.

Skrevet

Toiwo har en slik sele, kjøpt her.

Når jeg kommer med den sela legger han seg paddeflat eller gjemmer seg bak sofaen. Ikke hans favoritt kan man si...men virker helt upåvirket når sela først er på.

Så vidt jeg kan se sitter sela godt og er enkel å bruke :)

Skrevet

Jeg er ikke fornøyd med disse selene, og jeg har kjøpt to stk, en til tollerdamen og en til staffegutten - begge to røyk etter et par ukers bruk. De tålte visst ikke vinteren og kulda, så de plastfestene (på siden) røyk da vi skulle ta dem av hundene.

Selve festet der man kobler på lina virker solide nok, men det hjelper jo lite når sela kan dras av eller ryke i festene.

Skrevet

Jeg har ikke erfaringer med den selv, men to jeg kjenner har hatt sånne. Begge selene røk etter kort tids bruk, men mulig de bare var uheldige :)

Edit: og Miriam er den ene jeg kjenner ja *knis*

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
    • Så dette skjer sammen med andre hunder i huset? Det høres jo ut som hun kan trenger litt tydeligere rammer og trening på ro rundt de andre hundene generelt. Alt dette er jo ting som bør jobbes med, og ikke bare avbrytes og unngåes der og da. Hvis dette allerede har vært sånn i snart to år så vil jeg anbefale å få hjelp av en hundetrener som komme hjem til dere og se på rutinene og hjelpe med et treningsopplegg som kan gjøre henne både tryggere og roligere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...