Gå til innhold
Hundesonen.no

K-9 Julius sele


Gjest

Recommended Posts

Skrevet

kjøpte sånn sele med kløv til GD tispa mi i april :) den er fortsatt for stor, da jeg kjøpte den i voksenstørrelse, men folk sier jo den skal være veldig bra :P

Skrevet

Utstillinger, har jeg sett dem.

Men jeg lurer litt på hvordan den er ifht diverse arbeid? Den er jo i utgangspunktet med "magebelte" i stedet for Y form. Men så sier de at man kan kjøpe Y-greie til å feste på den - noe jeg synes så litt puslete ut. Derfor lurer jeg på hva folket tykkjar, hvis noen har vært borti den.

Har ei veninne som kjøpte den nå nettopp, veldig fornøyd med den til helt generell turbruk.

Skrevet

Toiwo har en slik sele, kjøpt her.

Når jeg kommer med den sela legger han seg paddeflat eller gjemmer seg bak sofaen. Ikke hans favoritt kan man si...men virker helt upåvirket når sela først er på.

Så vidt jeg kan se sitter sela godt og er enkel å bruke :)

Skrevet

Jeg er ikke fornøyd med disse selene, og jeg har kjøpt to stk, en til tollerdamen og en til staffegutten - begge to røyk etter et par ukers bruk. De tålte visst ikke vinteren og kulda, så de plastfestene (på siden) røyk da vi skulle ta dem av hundene.

Selve festet der man kobler på lina virker solide nok, men det hjelper jo lite når sela kan dras av eller ryke i festene.

Skrevet

Jeg har ikke erfaringer med den selv, men to jeg kjenner har hatt sånne. Begge selene røk etter kort tids bruk, men mulig de bare var uheldige :)

Edit: og Miriam er den ene jeg kjenner ja *knis*

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...