Gå til innhold
Hundesonen.no

Royal Canin Grand Danois


armagnac

Recommended Posts

Ja da har valpisen blitt 6mnd og når fôrsekken er tom tenkte jeg å bytte fôr. så på hva som var anbefalt på Royal Canin sine sider.

Men skal komme til saken;) er disse rasene forene bra for hundene? :whistle: eller kan f.eks. dobber eller rottis fôr passe til GD??

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna

Tror det er som med alle andre för jeg, se på individet!

Men jeg tror ikke det er noe feil med rase för, enkelte raser har andre behov enn andre. Hvorfor ikke da ha tilpasset för?

Jeg vet det er folk som er fonøyd med Schäferhund föret og Laberador föret. På lik linje som dem var fornøyd med at dem spiste Medium adult.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Gråtass
På siden av det du spør om, men de rasespesifikke forene finnes vel ikke som valpefor uansett. Ellers henger jeg meg på Jeanette.

RC har schäferforet som juniorfor (3-12mnd) ihvertfall.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Rasefôret er jo tilpasset den rasen.

Litt om GD voksen fôret på RC sine sider http://www.royalcanin.no/Great+Dane+23.9SV...emplate=webshop

Husker ikke om vi ha GD valp, men vi har mange av de andre på denne siden. Står ikke noe om en GD puppy.

http://www.royalcanin.no/Great+Dane+23.9SV...emplate=webshop

Edit; En ting, hvorfor bytte fôr? Dersom hunden din funker bra på det ville jeg fortsatt med det samme. (bare lurer da mange kunder kommer innom for de syns de må variere på tørrfôret til hundene. Forde om hunden fungerer bra på det de bruker.)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er iallefall kjempefornøyd med RC serien for giganter. Valpis har også fått litt av voksenfôret tilpasset GD, bruker det som godbit under kontaktøvelser. De er store og passer fint i hånda, og Valpis får gnage på den hver gang hun tør å se på meg. (Hun er veldig sky for øyekontakt, det skal mye til før hun holder blikk lenger enn 5-6 sek, imotsetning til Gubben som kan stirre meg i senk..)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...