Gå til innhold
Hundesonen.no

Ero på (snø)tur


Nina

Recommended Posts

Skrevet

Idag var jeg og søskenbarnet mitt i skogen med Ero og hennes hund. Det var første skogsturen for Ero hvor det var snø på bakken og han storkoste seg. Her er noen bilder fra turen

Ero i full sprang

hpim08175os.jpg

Litt kaldt å sette seg ned

hpim08187xo.jpg

Ero og lille Kira

hpim08193rv.jpg

hpim08205ug.jpg

Ero posterer

hpim08239fp.jpg

hpim08275lv.jpg

hpim08286wh.jpg

Leke litt med Kira

hpim08312mg.jpg

Forså å stoppe å se seg om

hpim08355pf.jpg

Skrevet
så skjønne :) Hva slags rase er den lyse?(den så så søt ut :D )

Den lyse er en Lakeland terrier på 12-13 uker.

Skrevet
Kjempe fine bilder' date=' gleder meg virkelig til å se hvordan Felix reagerer på snø!! :):D[/quote']

Hehe, Ero var helt pussig når vi skulle ut på morgentisseturen. Han hadde som vanlig full fart ut ytterdøra, men han bråstoppa på trappa, snuste og smakte litt på snøen før det så ut som om han gikk på tærn videre. Men nå elsker han snøen.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
    • Takk for svar. han har to trygge eldre hunder som han har lekt med noen ganger. vi har prøvd oss med andre valper, men han er ikke intendert i å leke med de, legger seg kun ned og ruller seg sammen som en ball. Virker utrygg, redd, så det har vi sluttet med.han er at typen som blir mer giret av å hyle, så det fungerer ikke.  han har ikke begynt å miste tenner enda, men har begynt å få noen. Får både tyggebein, fryser klut fra fryseren og fryste gullerøtter/ men når de intense periodene kommer så fungerer ingen ting. Time out er det eneste som fungerer, men det er jo et mareritt å få han i valpebingen fordi han bokstaveligtalt  sitter fast i deg.    vi krysser jo fingrene for at dette er en fase, for ellers er han lydig. Kan både sitt, ligg og bli. Men ikke når dette kikker inn
    • Sosialiserer dere noe med andre hunder? Bitehemming er noe de lærer veldig mye bedre i lek med andre hunder enn fra mennesker. Prøv å finne noen trygge hunder i nærområder eller bland kjente og gå en kort tur i bånd uten hilsing, før de får leke litt. Prøv å klynke til når han biter, og snu dere bort. For noen funker det, andre blir med gira av det. Vri opp filler og tauknuter i vann og frys dem. Isen demper smerte og klør i tennene. Nå er det vel litt tidligste laget med tannfelling, men kan være starten på en periode med MYE biting. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...