Gå til innhold
Hundesonen.no

Hund lagde branntilløp!


Linda Marie

Recommended Posts

Skrevet

Det samme holdt på å skje hos oss for et år eller så siden. Det lå noe oppå komfyren som Tulla ville ha tak i en gang hun var hjemme alene, hun hoppet opp, kom borti bryterne, og vips var det varme i platene. Heldigvis hadde hun ikke skrudd på platen hvor det lå noe, og heldigvis også kun på det laveste trinnet. For å si det sånn: jeg er blitt frytkelig påpasselig med å ikke la noe spennende ligge på komfyren! :yawn:

Barnesikring er en fin-fin ting å huske på neste gang man skal kjøpe komfyr. Enn så lenge lar jeg ovn-døren stå oppe hvis det står noe på komfyren hun KAN tenkes å hoppe opp til (eller noe ved siden av komfyren), sånn at smellet fra døren forhåpentligvis skremmer henne.. Uff, det er skikkelig skummelt altså! :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...