Gå til innhold
Hundesonen.no

hei alle sammen:)


antonia

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er ei jente på 22år som er bosatt i trondheim som student. Jeg er helt på tuppa etter hunder, og går drømmen i oppfyllelse blir det hund når jeg er ferdig som student:D

Har aldri hatt hund selv, siden det er allergi i nær familie, og det ikke passer seg med en slik hund jeg ønsker meg på hybel:/

Likevel har vi hatt kaniner, katt og fisker, og jeg har forøvrig en feit katt (med bulimi) men han er på langtidsferie på gården til søskenbarnet mitt mens jeg gjør ferdig studiet.

Har forøvrig aldri vært helt uten hund da, ettersom det alltid har vært noen som mer en gjerne har lånt bort hunden sin til meg i flere anledninger:) Noe som igjen har ført til at jeg er vant til hunder i alle størrelser og fasonger :(

Ble egentlig medlem i dette forumet for å lære ennå mer om hund, og kanskje få kommer i kontakt med noen som har eller kjenner til rasen Grosser Schweiser Sennen!

Jeg har en forkjærlighet for store hunder med kort pels, og har planer om å skaffe meg en slik! I tillegg skal dette være en hund som kan bli med på det meste av tur, også lengre turer der han kan bære kløv. Men samtidig må han også kunne overleve en rolig dag med mindre mosjon..

Dette var da litt om meg og mine ønsker/drømmer/planer! Blir kjekt å kunne følge litt med på hva som skjer i hundeverden og lære mer fra kloke folk med erfaring:D

Skrevet
Hei og velkommen skal du være :D

Forresten; katt med bulimi? :)

katt med bulimi ja, han spiser til han kaster opp, så spiser han litt til og kaster opp igjen!:D

er kanskje ikke helt bulemiker da, siden han i tillegg er feit! hadde han på diett i to mnd, og han gikk OPP 1kg!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så dette skjer sammen med andre hunder i huset? Det høres jo ut som hun kan trenger litt tydeligere rammer og trening på ro rundt de andre hundene generelt. Alt dette er jo ting som bør jobbes med, og ikke bare avbrytes og unngåes der og da. Hvis dette allerede har vært sånn i snart to år så vil jeg anbefale å få hjelp av en hundetrener som komme hjem til dere og se på rutinene og hjelpe med et treningsopplegg som kan gjøre henne både tryggere og roligere.
    • Hundene er løse inne så de er ikke i bånd. Har merka at hunden er stresset og ikke helt hva hun skal gjøre med all stresset inne i seg så hopper hun på ryggen. Også eskalerer det. Det samme er i bilen og hundene er i bur. Hunden kan ikke se de andre sitter i bur fordi da bjeffer hun og stresser. Hunden har da eget bur med teppe rundt og det fungerte bedre. Hun må dog hentes ut av bilen sist fordi hun kan ikke se at de andre hundene hopper ut av bilen etter hun er på bakken. Da hopper hun opp på ryggen igjen. Hun er alltid sist ut men noen ganger går heller ikke det og hun blir frustrert. Jeg merka at det var noe med valpen da hunden kom hit og har hatt utfordringer med det senere. Men vi fortsetter å jobbe med dette. Prøver å la hun verken bli overstimulert eller understimulert men med akkurat passe aktivitet. Også det mentale og mentaltrening.
    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...