Gå til innhold
Hundesonen.no

Mine papegøyer <3


BT89

Recommended Posts

Hei...

Her tenkte eg og vise frem mine fjærkledde venner som eg bare er så utrolig glad i!! :aww:

Først litt om min grå jaco jente Kida som er den største papegøyen eg har :lol: Hun er en utrolig søtt jente med Stor personlighet og som virkelig vett hva hun vil til en hver tid! Hun er nå begynnt og komme med masse nye ord og for tiden går det mye i: kos kos, coco, hæææ, oooo, Rexi kom hit og ellers sitter hun og små prater men ordene er enda uklare :P Hun er så herlig og sitte og høre på atte!

noen bilder av søtta!

DSC_0014.jpg

go jento leker med alt hun finner!

DSC_0166-2.jpg

veldig flink og hjelpe med og åpne inbrudsikre varer ;)

DSC_0293-1.jpg

på lekeplassen sin øverst på buret sitt

Så har eg også to dvergpapegøyer som heter Tico og Mimi :P dem snakker ikke, men gjør mye ut av seg bare med personligheten sin!! Tico er den eg har hatt lengst så han er tam, men Mimi er ikke tam og eg stresser ikke så mye med og gjøre henne det heller for nå lar eg bare dem to bli god venner som det ser ut til at dem er :P

noen bilder av mine to små

DSC_0428.jpg

Dette er da Mimi ;)

DSC_0319.jpg

å dette er fante gutten Tico :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...