Gå til innhold
Hundesonen.no

Får ikke se filmer på youtube


Tyfonia

Recommended Posts

Ja, som overskiften sier, får jeg ikke lengre se filmer fra youtube. Jeg får en overskrift der det står at jeg må installere flash player. Dette har jeg prøv ved å følge en slags link som står der, men får ingen bekreftelse på at den er installert. Får heller ikke sett noen filmer selv om jeg mener jeg har installert det...

Har vært plaget med dette i over en måned nå.

Hadde firefox som nettleser, men det var da jeg installerte dette da problemene kom...

Måtte inn på den gamle nettleseren min for å se film, men nå funker ikke den heller lengre :D

Noen som vet hva jeg skal gjøre?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvilken nettleser har du prøvd å legge inn manuelt med?

Hvilken feilmelding får du? (eller hvilken beskjed)

Selv bruker jeg Firefox, så kjenner den og føler lettes for å feilsøke der, men gjerne si hvilken beskjed du får på respektive nettlesere (gjerne skjermbilde) Så skal vi se om vi får til å søke oss frem til en løsning.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kontrollpanel --> Legg til / Fjern programmer --> Adobe Flash Player 10 --> Fjern/Avinstaller

Det kan være to som heter dette, plugin og active x...

Fjern begge fra maskinen, gjerne restart pcn...

Så legge inn på nytt ved å bruke linken til skrotum...

Da har du vertfall utelukket at det ikke er flash player det er noe galt med...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kontrollpanel --> Legg til / Fjern programmer --> Adobe Flash Player 10 --> Fjern/Avinstaller

Det kan være to som heter dette, plugin og active x...

Fjern begge fra maskinen, gjerne restart pcn...

Så legge inn på nytt ved å bruke linken til skrotum...

Da har du vertfall utelukket at det ikke er flash player det er noe galt med...

Takk begge to. Skal se hva som skjer

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kjør denne online scan - ikke bruk program fra andre enn godt kjente firma. Mest sannsynlig har du nettopp lagt inn dritt istedet for å fjerne. (beklager, skulle sagt ifra om dette)

Men, har ikke de fleste av oss innstallert en eller annen form for antivirus som tar adds og spyware? Eller gjør den "house scan" saken noe annet?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Problemet med AV og andre programmer er at de alltid er et skritt bak de nyeste virus, trojanere osv ...

Så når det lages et nytt virus, så blir dette spredd til div før AV produsenter blir klar over den nye og dermed lager de mottrekk for å stoppe det - dette blir igjen kjørt ut til kunder som oppdatering av AV programmet.

Problemet er for de som har fått nye virus osv før oppdatering har skjedd, for noen av disse er nemlig designet slik at de 'parkerer' AV programmet slik at det tilsynelatende virker, men gjør det ikke.

Derfor er det lurt å gjøre det til vane å kjøre en online-scan slik at man da får det siste av definisjoner, samt være sikker på at det er et scan som reelt kjøres. Det lønner seg også å gjøre dette i safemod med nettverk - dette pga da kjøres kun de helt nødvendige prossesser av windows og et ev virus har liten sjanse for å kjøre og ev 'blande seg' inn i online-scanen.

Har selv hatt trojaner på en maskin min yngste sønn kun bruker til online spill - uskyldige barne spill der oppdatert AV ikke tok det og jeg må innrømme jeg har skylden... jeg trodde det ikke var stor fare for virus og trojanere med den bruken, så jeg sjekket ikke maskinen før en på besøk logget inn og spilte World Of Warcraft på den. Resultat ble at konto ble tatt over (for trojaner sendte brukernavn og passord til de som laget trojaner) Heldigvis fikk han ordnet opp med kontoen og en onlinescan tok trojaneren.

Forøvrig ser man f.eks virus blir spredd mye via MSN og ofte klarer ikke AV å ta det, så til syvende og sist er det nok brukeren som må være føre var og ikke stole på AV program eller annet i sin bruk av PC. Men et oppdatert AV ER noe alle bør ha, for det er et hjelpemiddel som er med å begrenser denne trafikken ganske mye.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Derfor er det lurt å gjøre det til vane å kjøre en online-scan slik at man da får det siste av definisjoner, samt være sikker på at det er et scan som reelt kjøres. Det lønner seg også å gjøre dette i safemod med nettverk - dette pga da kjøres kun de helt nødvendige prossesser av windows og et ev virus har liten sjanse for å kjøre og ev 'blande seg' inn i online-scanen.

Men hvordan setter du pc'en i "safemode med nettverk"?

Og den linken din over, da skal man velge "online housescan" altså og ikke laste ned den andre scanne saken?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...