Gå til innhold
Hundesonen.no

Gavehjelp


Maria

Recommended Posts

Dere snille doggiser kan kanskje hjelpe meg med noe... :)

Det har seg sånn at jeg snart skal i bursdagsselskap til en god kamerat som jeg ikke har kjent spesielt lenge. Vi har vel egentlig bare kjent hverandre i drøye to måneder, men bor i samme kollektiv og er derfor sammen så og si hver dag. Jeg føler liksom ikke jeg kan komme uten å ha med en liten ting, men har altså ikke snøring på hva det skulle kunne være. Fyren det er snakk om er type vestkantgutt (litt snobbete mao) med god sans for humor, spesielt sarkasme/ironi. Han liker musikk veldig godt, spesielt rock. Liker film og sånne ting... Ikke spesielt "nerdete" (leser ikke litteratur i stor grad f.eks). Forholdet oss i mellom... Hm. Åpent, snakker om alt, litt følelser fra den ene kanten vet jeg. Så...

Noen idèer? :)

Glemte å nevne at han er 21 år. ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hm.. Ja, noe med musikk hadde helt sikkert funket. :)

Kinobilletter tror jeg jeg styrer unna. Hehe. Vi har vært på kino, og det føler jeg liksom blir en date-invitasjon. Han som er mest interessert foreløpig. Blir kanskje å gi ham litt feil signaler?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hm.. Ja, noe med musikk hadde helt sikkert funket. :)

Kinobilletter tror jeg jeg styrer unna. Hehe. Vi har vært på kino, og det føler jeg liksom blir en date-invitasjon. Han som er mest interessert foreløpig. Blir kanskje å gi ham litt feil signaler?

Ja.

Kikket på gadgets.no?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hva med å spørre ham om hva han ønsker seg, da?

Det er da vel mye morsommere å overraske? :)

Jeg tenkte også gavekort. Du kunne jo gitt kinobiletter der han kunne velge hvem han skulle ta med? Kanskje flere biletter enn bare to og? :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...