Gå til innhold
Hundesonen.no

Ingen har bursdag:O


HelleH

Recommended Posts

Jeg tror det er få som har bursdag 1. mai fordi de fleste kniper igjen slik at de får gått i tog :ahappy:

*hirr hirr*

:getlost: Ja, DER har du grunnen ja!

Forresten har moren min bursdag 17. mai, så bestemoren min kneip litt for lenge kan man si.. :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

:getlost: Ja, DER har du grunnen ja!

Forresten har moren min bursdag 17. mai, så bestemoren min kneip litt for lenge kan man si.. :wub:

Det var fordi den generasjonen var litt for sta faktisk *ler* Jeg dro det selv ikke lengre enn til 7. mai med tøtto. Godt plassert mellom 1. og 17. :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Glemte jo helt å fortelle at vi var i bursdagsselskap til en nabogutt den dagen - så joda, det finnes folk som ikke kniper igjen, de er bare ikke medlemmer av doggis! :)

Godt knepet forresten, Vala! :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Glemte jo helt å fortelle at vi var i bursdagsselskap til en nabogutt den dagen - så joda, det finnes folk som ikke kniper igjen, de er bare ikke medlemmer av doggis! :wub:

Godt knepet forresten, Vala! :)

I know *flire*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...