Gå til innhold
Hundesonen.no

Godt nybegynner kurs i agility ?


Com

Recommended Posts

Skrevet

Noen som vet om noen gode agility helgekurs i Norge, eventuelt Sverige ?:)

Med godt kurs mener jeg at det ikke er for mange deltakere i forhold til instruktører, samt at instruktørene er noen som virkelig Kan agility. Både hunden og jeg er nybegynner men ønsker å legge et godt grunnlag for videre trening helt fra starten. Er på jakt etter et ”klikkerkurs”.

Guest Gråtass
Skrevet

Jeg kan overhodet ingenting om agility, så jeg skal ikke prøve å foreslå noe som helst annet enn hva jeg har hørt av andre. En bekjent av meg var på Canis sitt agilitykurs i Oslo, det gikk over ti kvelder og siste kvelden var første gangen de så ett hinder.. Unødvendig å si at de følte seg snytt kanskje.. En annen bekjent av meg gikk hos Oslo Hundeskole, der var det 15 deltagere med på kurset, så det ble mye venting. I tillegg ble det trent med kun lokking og mild tvang.. De jeg har hørt noe positivt om som selv er aktive innen sporten er klickerklok med Fanny Gott. De holder til i Son tror jeg.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
    • Har ofte erfaring med at de jeg spør på utstillinger eller andre stevner bare roser hunderaser helt og forteller kun det positive. De jeg snakka med på messen var kun positive til rasen.
    • Jeg har møtt noen fine individer, men ikke nok til at jeg tenker at rasen er en fin og god brukshund. Alt for mye merkelig mentalitet ute å går, og allergi og hd
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...