Gå til innhold
Hundesonen.no

Dan Ericsson


¤renate¤

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har stilt for han før og kan fortelle meg hvordan han er?

Jeg skal kanskje stille minsten for ham, og minsten er usikker på bord/på å bli plukket på..

Vil ericsson da være en dårlig dommer å stille for?

Hvordan oppfører han seg rundt hundene?

Det siste jeg trenger akkurat nå er en brautende, merkelig dommer som skremmer livet av bikkja liksom..

Skrevet

Vi skal ha ham som dommer på vår utstilling 24 mai,og jeg har hørt gode ting om ham hvertfall. Rolig med hundene,ikke noe skarp i håndteringen,og generelt en trivelig mann. Så får vi se om han vet åssen en dobermann skal se ut... :wub::wub:

Skrevet

Jeg har stilt for Dan Ericson ved flere anledninger.

Dog kun Terriere og de e ikke spesielt lettskremt av seg :)

Han er en veldig trivlig og kunnskapsrik dommer.

Rolig og tar seg god tid, Kritikkene er også veldig riktige og innholdsrike/detelajerte.

Og han sier hva han mener.

Jeg har ingenting å utsette på han, han er Terriermann da..

  • 1 month later...
Skrevet

Jeg stilte Amigo for ham for 2 år siden. Husker jeg var lettere nervøs siden han er en streng dommer - i alle fall i stabijhounsammenheng. Han er grundig, fin med hundene, hyggelig mot eieren og gir saklig og velbegrunnet kritikk. Jeg glemmer ham aldri for han gav Amigo CERT og dermed ble han N UCH :lol:

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan ser deres morgenrutiner ut med valp/hund før dere skal på jobb? Ønsker å høre litt hva andre gjør. valpen vår våkner som regel mellom 06-06.30. Vi tar han da ut i ca 15 min slik at han får gått på do, når vi kommer inn igjen så leker vi litt og trener på kommandoer før han får frokosten sin, så er det litt ut på do igjen før vi går inn, får litt hjernetrim og så er det inn i valpebingen når vi reiser på jobb. Hvordan legger dere opp starten av dagen deres?
    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...