Gå til innhold
Hundesonen.no

Næmmen se, Ekstraordinær båndtvang


Margrete

Recommended Posts

Skrevet

Ja, dette var det jo noen av oss som skjønte helt av oss selv, men på vår ene tur til Frognerparken hørte vi om en som hadde fått en bot på flere tusen nede ved hovedinngangen. Det er nok der elgen bor. :)

Skrevet

Å,jeg som hadde så lyst på en tur til Tigerstaden og Frognerparken snart.Hvis det er der elgen og dem bor blir jeg heller her på bygda tenker jeg :)

Skrevet
Ja, dette var det jo noen av oss som skjønte helt av oss selv, men på vår ene tur til Frognerparken hørte vi om en som hadde fått en bot på flere tusen nede ved hovedinngangen. Det er nok der elgen bor. :)

Vel, det hjelper jo sjeldent av vi skjønner slike ting av oss selv. Man må gjøre som denne damen gjorde, sende inn en klage. Og jammen meg funket det :D

Skrevet
Ja, dette var det jo noen av oss som skjønte helt av oss selv, men på vår ene tur til Frognerparken hørte vi om en som hadde fått en bot på flere tusen nede ved hovedinngangen. Det er nok der elgen bor. :)

Vi snakket vel om det når vi var der sist og?

Fint at "sjefene" har skjønt litt...

Skrevet
Vi snakket vel om det når vi var der sist og?

Fint at "sjefene" har skjønt litt...

Ja, det var vel du og jeg som skjønte det av oss selv. :) Har ikke vært der siden, jeg. Makan til jukkeplass. :)

Skrevet
Ja, det var vel du og jeg som skjønte det av oss selv. :) Har ikke vært der siden, jeg. Makan til jukkeplass. :)

Det har ikke vi heller av samme grunn som du nevner... Bildet av en 80-kilos nuffe sitter fortsatt godt i hodet mitt :lol:

Skrevet
Det har ikke vi heller av samme grunn som du nevner... Bildet av en 80-kilos nuffe sitter fortsatt godt i hodet mitt :)

Eieren sa at han bare var snill, så det å henge over ryggen til Orry og jukke mens han knurret, var nok godt ment. :)

Skrevet
Eieren sa at han bare var snill, så det å henge over ryggen til Orry og jukke mens han knurret, var nok godt ment. :)

Så ut som Orry mente det samme med dette utrykket: :shocked: *fnis*

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
    • Å, så herlig! Jeg har siklet på den rasen innimellom. Arbeidshund med en del vokt, jeg har hørt den beskrevet som en blanding av rottweiler og berner sennen? Håper du poster her og oppdaterer, veldig spennende!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...