Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som kjenner til Niels Brandstrup som dommer?


Shilamon

Recommended Posts

Skrevet

Jeg driver å funderer å melde meg på utstilling, men kjenner jo ikke til noen dommere.

Er det noen som kjenner til hvordan Niels Brandstrup dømmer gordon settere? Liker han de store? små? pelsete? lite pels? Edelt og "tungt" hode eller nyere og mer lett hodet? osv osv

Skrevet

Håper du har god kondis :blink::wub:

Trivelig dommer, som er veldig opptatt av bevegelser. Han sier stadig i løpet av bedømmelsen "at han ser om anatomien fungerer under bevegelse". Slenger ikke rundt seg med CK, men en rød tråd i dømmingen fikk jeg inntrykk av da vi stilte for ham på NKK Drammen. Men som sagt, tren opp kondisen, tror jeg løp minst 10 runder (ingen overdrivelse) under plasseringen i Åpen klasse hannhund.

edit: type GS vet jeg ikke, fant lite på nettet om hans dømming på GS. Men liker han noenlunde samme type som av vår rase skal ikke hunden være for stor, og lett.

Skrevet

ikke for stor og lett? Hva med liten og lett da? :icon_confused:

At han liker bevegelser er bare supert, bikkja mi har nemlig litt dårlige bakbein men beveger seg som en gud:D (jippi!)

Får ta på meg joggeskoene og legge meg i hardtrening tydeligvis;)

Takk for svar:)

Skrevet

Liten og lett høres ikke dumt ut. Med forbehold om at han liker det samme på din rase :icon_confused:

Jeg ville jo tro han er typen til å like de funksjonelle gs'ene, men man vet aldri :icon_confused:

Skrevet

Jepp. Hvis du vil ha tips til senere så liker Per Harald Nymark funksjonelle hunder, verdt et forsøk :icon_confused:

Om jeg har skjønt rett så er din i den gruppa (uten all show pelsen) ?

Skrevet

Utenom perioder der han er på kanten til skamklipt (slik som nå, jeg skal snart på kurs for å lære meg det skikkelig:P) Så har han egentlig ganske bra med pels. Han har også ganske tungt hodet, men han er lav, firkantet og kraftig.

Her har du han:

DSCN2418.JPG

Takk for dommertips forresten, alltid greit å vite hvem som liker funksjon fremfor skjønnhet:P

Skrevet

Mats Jonsson btw. Dømte en GS jeg stilte i gr. finalen på NKK Kongsvinger et år til BIR, husker ikke om han var gr.dommeren som plasserte ham og. Men han er vel litt skogstypen (ihvertfall brukes han for det meste på jakt), elendig bilde tatt fort etter vinnergallen men... :rolleyes:

CIMG3099.jpg

Skrevet
er det en hanne? da s den ganske liten og lett ut slik som min iallefall og da er det jo håp for oss:)

Vinkelen juger litt, har et bedre bilde på den andre pc'en som jeg kan sende på pm senere :wub:

Og ja han er hannhund og champion :)

Skrevet
tror jeg løp minst 10 runder (ingen overdrivelse) under plasseringen i Åpen klasse hannhund.

Tror rottisene på Bjerke løp 20 runder. Bare sånn helt ot. Men det sier seg jo nesten selv at en hund som anses å være til bruks enten det er jakt eller annen bruks må kunne løpe, og da må handleren holde tritt.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...