Gå til innhold
Hundesonen.no

M-R kobbel på nettet -hvor?


Recommended Posts

Skrevet

Lurer på om noen vet om nettbutikk som selger M-R kobbel?

Også lurer jeg på om dere har noen magebelter å anbefale.

-Chicka er ingen trekker så det trenger ikke å holde for en bulldoser, men helst være litt god for meg å ha på :yawn:

Jeg lurer også på om noen vet om noen gode y-seler.

Har trixi sin sele som er godt polstret med fleece, men når hun skal svømme til sommeren så blir selen så tung og "kladdete" når hun har den på, så kunne tenke meg en sele med litt mindre polstring enn trixi selen, men allikevel litt god polstring (hvis dere skjønner hva jeg mener?)

Som dere ser så er dette den stor "lure" dagen min :)

Skrevet

Hei! www.hundeutstyr.no har det Mr-kobblet! Jeg har hørt masse skryt av Baggen beltet så det skal jeg kjøpe til mi snart.En fin y sele er også den fra www.Vibri.com skal også kjøpe den snart :yawn:

Skrevet
Hei! www.hundeutstyr.no har det Mr-kobblet! Jeg har hørt masse skryt av Baggen beltet så det skal jeg kjøpe til mi snart.En fin y sele er også den fra www.Vibri.com skal også kjøpe den snart :)

Oj..jeg burde skamme meg...ei venninne av meg som driver hundeutstyr.no også har jeg ikke sjekket om dem har M-R kobbel først..ja ja :yawn:

Har hørt mye bra om baggen jeg også, hvor får man tak i det?

Skrevet

hehe,kan jo ikke huske på alt! Baggen beltet selges bla på canis osv men,hovedsiden er www.Baggen.no skal visst være kjempe god service og synes jeg har hørt det følger med et bånd på kjøpet der(ikke helt sikker).

Så lenge Chika ikke dra mye i bånd så er nok Mr-kobblet genialt!Jeg er jo egentlig storfan av det da brukte det siste 8 åra på forrige hunden min som gikk fint i bånd stort sett.Er suverent,bra lengde,godt håndtak,veldig greit med ringer på så enkler om skal bide og såklart siden det er demping tar det unna endel rykk.

Desverre er blandingsfrøkena her en racer til slite strikken på de etter kort tid(kan kjøpe ny strikk) så jeg venter litt med kjøpe nytt til hun har roet seg litt.

Regner med du kommer til like det masse;).Eneste på det røde ser man veldig raskt det ser "slitt ut",ei jeg kjenner har svart og hennes ser fint ut enda hatt det lenge.hmp,mystiskt!

Guest lijenta
Skrevet

Kjøpte mitt belte fra Baggen og var fornøyd med dem og med beltet. så klart kjøpte jeg med sanne stropper så beltet ikke sklir opp men holder seg på hoftene.

Skrevet

Hurtta sin y-sele er veldig fin. Lite polstring, men god. Dvs. det er neoprenbeskyttet rundt nakken og under beina, mens stroppen som går rundt magen ikke er polstret. Selv planlegger jeg å la valpis svømme med det til sommeren (som er rett rundt hjørnet!!) og jeg tror ikke det vil bli tungt i det hele tatt. Også er det jo også sånn neopren som avstøter litt vann da! Ihvertfall verdt å ta en titt på!

Ellers har jeg selv veldig lyst på baggen belte og har hørt mye bra om det. Men ikke prøvd det selv. Står på bursdagsønskelisten min!

Skrevet

Jeg tok inn Baggenbeltene på jobben jeg, ganske genialt! Du får ikke klinikken du jobber på til å ta de inn da?? Tok kontakt med Jakt og Hund De har super service, og egen nettbutikk om du vil kjøpe fra dem

Når du kjøper Baggenbeltet kommer det en pakke med belte, hurtigutløser og line. Jeg kjøpte til lårfester samtidig, da blir beltet mye bedre å ha på, du slipper at det kryper opp under armene, men holder seg nede på hoftene der det bør være!

Skrevet
Jeg tok inn Baggenbeltene på jobben jeg, ganske genialt! Du får ikke klinikken du jobber på til å ta de inn da?? Tok kontakt med Jakt og Hund De har super service, og egen nettbutikk om du vil kjøpe fra dem

Når du kjøper Baggenbeltet kommer det en pakke med belte, hurtigutløser og line. Jeg kjøpte til lårfester samtidig, da blir beltet mye bedre å ha på, du slipper at det kryper opp under armene, men holder seg nede på hoftene der det bør være!

Typisk at du tok dem inn ETTER at jeg fikk mitt til jul ja :rolleyes: Mihi.

Jeg har Baggenbeltet X1, og siden jeg har en hund på 25 kg som trekker som en hest, tipper jeg det holder med X1 til Chicka. Eneste som er med X1 er at de ikke har de lårfesthempene, så får å få brukt lårfestene må du ha X2. Men som sagt har jeg X1 og jeg har aldri hatt noe problem med at beltet har glidd opp. Og jeg har brukt beltet mye etter at jeg fikk det til jul. Både på skitur, joggetur og vanlige gåturer :wub: Knallfornøyd! Hadde et uten strikk før, og fikk greitt vondt i hoftene hvis jeg gikk med det lenge.

Som sele vil jeg tipse om Hukenselen. www.huken.no. Halvnomeselen der bruker jeg også hele tia, funker knall sammen med Baggenbeltet :D Er polstret med nylon så den blir ikke like våt som trixieselen.

Bilde av den.

Er vel det samme prinsippet som Hurrta sin Y-sele.

Skrevet
Jeg tok inn Baggenbeltene på jobben jeg, ganske genialt! Du får ikke klinikken du jobber på til å ta de inn da?? Tok kontakt med Jakt og Hund De har super service, og egen nettbutikk om du vil kjøpe fra dem

Når du kjøper Baggenbeltet kommer det en pakke med belte, hurtigutløser og line. Jeg kjøpte til lårfester samtidig, da blir beltet mye bedre å ha på, du slipper at det kryper opp under armene, men holder seg nede på hoftene der det bør være!

De beltene høres geniale ut, men jeg tror jeg skal prøve meg frem med M-R kobbelet først og se hvordan det går.

Jeg har et magebelte fra før med rom bak for ting og tang, men jeg syntes det blir litt klamt å ha på om sommeren :D

Jeg har Baggenbeltet X1, og siden jeg har en hund på 25 kg som trekker som en hest, tipper jeg det holder med X1 til Chicka. Eneste som er med X1 er at de ikke har de lårfesthempene, så får å få brukt lårfestene må du ha X2. Men som sagt har jeg X1 og jeg har aldri hatt noe problem med at beltet har glidd opp. Og jeg har brukt beltet mye etter at jeg fikk det til jul. Både på skitur, joggetur og vanlige gåturer :D Knallfornøyd! Hadde et uten strikk før, og fikk greitt vondt i hoftene hvis jeg gikk med det lenge.

Som sele vil jeg tipse om Hukenselen. www.huken.no. Halvnomeselen der bruker jeg også hele tia, funker knall sammen med Baggenbeltet :D Er polstret med nylon så den blir ikke like våt som trixieselen.

Bilde av den.

Er vel det samme prinsippet som Hurrta sin Y-sele.

Takk for tips, det er egentlig Huken selen jeg er på leting etter, har sett den på en hund på et hesteforum som jeg (og Anita :wub: ) er på og har hatt så lyst på den selen, men har glemt hvilken hund som har hatt den.

La ut samme post som denne der og da kom hun frem med bilder igjen, nå har jeg notert ned navnet så jeg ikke glemmer det :rolleyes:

Hurrta har ikke polstring så det har jeg ikke så lyst på, har en Rogz for Dogz sele uten polstring og er ikke særlig fornøyd med den <_<

Guest lijenta
Skrevet

Jeg har baggen x1 belte og har stropper som gjør at beltet ikke glir opp. Så vidt jeg husker så er det ekstra utstyr men utrolig bra å ha. (To reimer som festes i stroppene som er i beltet) Jeg har også en hund på 25 kg og hatt baggen bare i kort stund og her ser det ut til at jeg trenger x2.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...