Gå til innhold
Hundesonen.no

Sassy/dobørst dyret


Karina+cathy

Recommended Posts

Skrevet

Min nå værende slave tipset meg om at kanskje en liten dagbok fra meg kunne ha vært no,siden min matmor henger her inne i tide å utide og det da kunne ha vært stas for henne å få litt oppdateringer i hva som skjer i hverdagen min :D

I dag har det liksom ikke vært det helt store da,"sjefen" som hun liker å kalle seg har brukt noen timer på jobb,men di to største menneske barna har vært hjemme å passet på meg...gud som jeg elsker ferier da er det jo folk hjemme hos meg meg meg å kun meg :lol:

Jeg å "sjefen" eller slaven min har vært å jobbet i hagen å hun skryter meg langt oppi skyene for at jeg er så flink til å holde meg der hun er*stolt*for jeg vet jo at jeg er flink,men skader jo ikke med litt skryt i ny å ne da...soler meg i glansen :)

Ellers så har jeg fått klippet klørene i dag,med noe jeg vil betegne som en hekksaks...min første tanke var F**N er du gal kjærring,du får ikke røre mine pøtter med det monsteret der det sier jeg deg bare...Men GUD så streng hun blei,så for å få litt kylling så føyde jeg meg noe for denne gang...

Ellers så blir det vet besøk etter påske,å hu i hei det skal jo bli stas :lol:

Å matmor,jeg savner deg også altså...å gleder meg til å treffe deg når du kommer til sørlandet :D

PS når minste menneske barnet kom hjem i dag så ble jeg overlykkelig for at flokken var komplett,å da hoppet jeg som bare små dobørster kan,boink boink høyt høyt,å da sier liten jente"mamma vi har jo en hund som kan fly jo" :)

Ha en forsatt fin kveld love fra sassy :P

Skrevet

Sassy er en artig liten sak hun ;)

Jeg synes dere skal bli med meg, Supra og kameraet og trene agility en dag :)

Guest Belgerpia
Skrevet

Sassen!

Du er savnet, og det tror jeg du vet..... lille utysket

Jeg må imidlertid innrømme at jeg flirer meg omtrent ihjel når jeg ser for meg klotana, og minstebarnet har helt rett - Sassy tror hun kan fly hun - den har alltid trodd det den... *ler*

Gleder meg til å nafse litt på deg igjen når jeg kommer nedover i mai - fiiiiiineste dobørsten i verden.

Skrevet

Bilder vil komme :blink: Jeg tenkte jeg og ville fortelle om mine opplevelser med å ha dette terrier dyret i hus...

Sassy er en utrolig hund å ha,selv med litt start problemer så har hun virkelig slått seg til ro og blitt en del av familien...

Jeg trodde det ville bli mer vanskelig for meg å takle det å få en ny hund,da min sorg over Diva var så sterk at jeg trodde nesten aldri jeg ville kunne ha hund igjen..

Å i dag har jeg å sass hatt turen i min og Diva sin skog og sist jeg prøvde det endte jeg opp med å begynne å hyl grine å måtte snu...Men i dag gikk det bra heldigvis :wub:

Sass har hoppet over bekker så brede at jeg hadde aldri trodd det ville gå,var sikker på hun kom til å lande i midten med ett kjempe plask...For selv jeg med mine lange lekkre ben og atletiske kropp :D hadde aldri hoppet di lengdene hun hoppet i dag så Sass kan fly,ingen tvil om det

Ellers har Sass en velfungerende av knapp inne og er vi bare på utsiden så rusler hun bare rundt benen mine...Men på tur er hun speedi fra begynnelse til slutt

Ellers så ska hun nå til vet til fredag for full utredning,men det går bra :hug: å så prøver jeg å finne noen som kan få nappet henne,så hun kan få sommer sveisen :hug:

Denne hunden er bare helt topp,å jeg har bare en ting å si takk belgerpia for at hun fikk bo hos oss å vi gleder oss til å treffe deg igjen nå i mai :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...