Gå til innhold
Hundesonen.no

Påskekrim!


SFX

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har hatt hjemmekontor i dag, og X'en blir alltid litt forvirret av det. Vi er hjemme, men rutinene er likevel annerledes?

Hun blir dermed litt mer vasete og rastløs her, enn når vi er på kontoret. Hvorfor må jeg bare sitte ved datamaskinen?

Jeg hadde gjort et forsøk på å gjøre henne litt mer fornøyd - og sliten i hodet - med en treningsøkt, hvor vi jobbet med ulike øvelser på stuegulvet. Hun jobbet godt, var flink, og vi holdt på en stund for å se hvor langt jeg kunne presse henne.

Etterpå var hun rimelig tørst etter alle godbitene, og hev seg over vannskåla. Jeg åpnet verandadøra for å få inn litt frisk luft, så kunne X'en også få legge seg der og nyte sola.

Og jeg formodet at hun var sliten og fornøyd, for det tok lang tid uten at jeg så noe til henne. Jeg satt med en tung rapport, og tiden gikk mens jeg bannet og stavet meg gjennom byråkratispråk. Men så begynte jeg å føle for et avbrekk - kanskje en ny økt med rygging kunne være noe? Som sagt så gjort, og jeg roper på X'en.

Ingen respons.

Jeg går ut i stua, og roper på henne igjen.

Ingen respons.

Da ser jeg at verandadøra er lukket inntil - det hender den blåser igjen, og det hender at X'en kommer borti døra så den går igjen. Vanligvis har vi ei snor på håndtaket som vi fester på en krok på utsiden for å holde døra åpen, men kroken røk tidligere på dagen.

Jeg går mot døra, tar tak i håndtaket, trykker ned, og åpner opp.

Og der, der ser jeg henne... Jeg blir helt kald, gåsehuden brer seg, håret prikker, tårene strømmer på, og jeg støter ut et skingrende hyl:

09_04_06006b.jpg

Hvem har halshugget X'en??????

Skrevet

Det ser hvertfall ut som om hun døde med et smil om munnen. Jeg tipper derfor at det var noen hun kjente som gjorde det! Mine mistanker rettes mot din samboer.

Skrevet
;)

Håper du fant igjen resten av kroppen hennes etter at sjokket hadde gitt seg.. :P

Jeg må på letetokt etterpå, tenker jeg, kanskje jeg finner noen spor da.

Det ser hvertfall ut som om hun døde med et smil om munnen. Jeg tipper derfor at det var noen hun kjente som gjorde det! Mine mistanker rettes mot din samboer.

Den hunden elsket alle mennesker, så det kan ha vært hvem som helst. :)

;)

Naai, stakkar vakreste X'en!

Jeg håper bare det gikk fort...

Skrevet

Noen som hadde veldig lyst på henne, men syns hun hadde et for fårete smil? Valget ble derfor å la hodet ligge igjen, så tar de hodet fra en annen hund. Si ifra til alle du kjenner som har hunder med pene hoder, bare for å være sikker... :S

(Eller flirte jeg, men fikk faktisk frysninger nedover ryggen :) )

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...