Gå til innhold
Hundesonen.no

Leilighet i Oslo med dyr?


Tuttifrutti89

Recommended Posts

Hei!

Lurte på om noen visste om en leilighet i Oslo som kan leies fra og med juli/august i oslo hvor vi kan ha med en hund?

Har selvfølgelig søkt på finn.no og lignende,men veldig få leiligheter som tar dyr.

På forhånd takk for tips :lol:

Påskehilsner fra oss :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei!

Lurte på om noen visste om en leilighet i Oslo som kan leies fra og med juli/august i oslo hvor vi kan ha med en hund?

Har selvfølgelig søkt på finn.no og lignende,men veldig få leiligheter som tar dyr.

På forhånd takk for tips :lol:

Påskehilsner fra oss :lol:

Vel vår leilighet blir ledig fra med 31 april. men jeg tror ikke de leier ut med engang, tror de kommer til å pusse opp litt først. Er ikke i Oslo da, men på Strømmen 2 mil fra oslo. 70kvm i ett hus. 1 mål hage og gang avstand til storsenteret og bussmuligheter til byen er ca 8-14 ganger i timen. (forskjellige ruter og tidslengde) :) 

vi betaler 7500,- + strøm  

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det hadde jo vært ypperlig. Men, vi vil jo egentlig ikke leie før 1. august vi da.. Vet du noe mer om når de skal pusse opp og sånn da? Hadde du kunnet spurt om når de vil ha nye leieboere? Hadde vært helt fantastisk!:lol:

Er det forresten lett å komme seg til Oslo derfra? Hvor lang tid tar det?

Tusen takk:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det hadde jo vært ypperlig. Men, vi vil jo egentlig ikke leie før 1. august vi da.. Vet du noe mer om når de skal pusse opp og sånn da? Hadde du kunnet spurt om når de vil ha nye leieboere? Hadde vært helt fantastisk!:lol:

Er det forresten lett å komme seg til Oslo derfra? Hvor lang tid tar det?

Tusen takk:)

Nei jeg aner ikke mere enn det jeg skrev. Men jeg kan forhøre meg :)   Som sagt det er 2 mil til Oslo. det tar 5 minutter til furuset og 10 inn til sentrum :D Kollektivt tar 20min til 1 time avhengig av buss og når på døgnet :D 

Det er kort til jorde, skog og mark, gode småturerer er også mulig her. Samtidig som at du skal bare gå 1 km bort så har du motorveien nedenfor deg med tilgang ned dit såklart. En del cavalierer her også, blant annet oss(vi flytter bare to km bort i gata skjønner du :lol: )

Men jeg skal forhøre meg :) Tror jeg har bilder av kåken lagt ut på nett :P *leite*

Edit: FinnerBilder her, men jeg har ikke kjøkken og bad med da, men kjøkkenet er ganske så stort :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...