Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundevennlige hoteller i Osloområde?


Hampus

Recommended Posts

Skrevet

Siden jeg synes det er sånn pes å overnatte med hund hos familie, er jeg nå på jakt etter hotellrom for oss og hundene i starten av neste uke.

Trenger tips til hundevennlige hoteller i området Oslo, Asker og mot Fredrikstad.

Helst med parkeringsplass, og gode turmuligheter på en grønn flekk liksom...

Skrevet
Kanskje du kan finne noen her :icon_redface:

http://www.hundevennligehoteller.com/

Takk.

Nå finnes det jammen nettsider for alt man kan ønske.

Fant ut at Finn.no har endret litt på sine sider, og at det nå står om dyr er tillatt eller ikke.

Det gjorde ikke det sist jeg bestilte via Finn.no.

Så nå er hotellet så godt som i boks.

Skrevet

Så kan man spørre seg, hvor hundeVENNELIGE er disse hotellene ?

Fant et sted vi har vært, der var det greit at hunden var med på rommet, MEN den måtte stå i bur hele tiden.

Sa at vi ikke hadde bur til hunden og at den ikke var vant med å være i noe annet enn bilburet, fikk beskjed om å ta med bilburet opp på rommet dersom vi ville ha hunden der. Ellers så fikk hunden være igjen i bilen.

For å si det sånn, vi tok med bilburet opp på rommet bare for å glede resepsjonisten, og vi lå 2 voksne og 2 hunder i dobbeltsengen, haha :yes:

Skrevet
Så kan man spørre seg, hvor hundeVENNELIGE er disse hotellene ?

Fant et sted vi har vært, der var det greit at hunden var med på rommet, MEN den måtte stå i bur hele tiden.

Sa at vi ikke hadde bur til hunden og at den ikke var vant med å være i noe annet enn bilburet, fikk beskjed om å ta med bilburet opp på rommet dersom vi ville ha hunden der. Ellers så fikk hunden være igjen i bilen.

For å si det sånn, vi tok med bilburet opp på rommet bare for å glede resepsjonisten, og vi lå 2 voksne og 2 hunder i dobbeltsengen, haha :yes:

Vi reiser mye med hundene, og bor oftest på hotell.

Kun en gang har vi fått beskjed om at hundene måtte være i bur, det var i Bø.

Og det rommet takket vi bare nei til.

Bestiller aldri rom via bookingsystem lenger, mailer og forsikrer meg om at jeg faktisk får et hunderom, da dette er vanskelig via bookingsystemer på de fleste hoteller.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...