Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpeører på avveie...!


Evelzz

Recommended Posts

HJELP!

Her forleden våknet jeg til en noe original Tia. Ene øret stod nemlig rett ut til siden omtrent... Måtte jo bare le, men når det andre hermet dagen etterpå, ble det litt mye! Nå ser hun helt steingal ut, og jeg lurer på hvordan i all verden jeg kan få disse ørene på plass igjen? Teipe de er vel planen, men hvordan i all verden gjør jeg det riktig..? :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Enkelte sier at teiping ikke har mye for seg.. Og det tror jeg på egentlig! Er det tannfelling på gang hos deg? Eller hunden din? (haha) Når de feller tenner kan ørene stå i hytt og vær, det gjorde Aisa sine også, men nå er hun ferdig med det og ørene har kommet fint på plass igjen :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og hvor er bildene???

He he he kan tenke meg hun er søt nå ja!

Kan ikke mye om ører, men å massere dem kan kanskje være en ide, så brusken ikke stivner. Mener man gjør det for å unngå rosenknopper (eller hva det heter) på hunder som ikke skal ha det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Enkelte sier at teiping ikke har mye for seg.. Og det tror jeg på egentlig! Er det tannfelling på gang hos deg? Eller hunden din? (haha) Når de feller tenner kan ørene stå i hytt og vær, det gjorde Aisa sine også, men nå er hun ferdig med det og ørene har kommet fint på plass igjen :)

Taping hjelper jo!

Vi taper mopsene for at de skal få knappører istedenfor Rosenører. Å dette må tapes KJAPT.. FOr under tannfellingen fester brusken i ørene seg og ørene forblir "gale"

Skal dobbiser ha knappører Pius?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Enkelte sier at teiping ikke har mye for seg.. Og det tror jeg på egentlig! Er det tannfelling på gang hos deg? Eller hunden din? (haha) Når de feller tenner kan ørene stå i hytt og vær, det gjorde Aisa sine også, men nå er hun ferdig med det og ørene har kommet fint på plass igjen :)

Hun feller gjene nå, ikke sett noen sylskarpe nåler noe sted enda, men hun er 3 mnd, så... Hmm.. Mulig du har rett da..! :D

Kan du ikke spørre oppdretteren hennes?

Jeg vet i alle fall at de skal tapes på begge ører og under haka.

Joda, kan høre med henne i mrg.. :) Bare tenkte jeg skulle begynne showet litt i kveld kanskje.. :D

P3290088.jpg

Elendig bilde, skal se om jeg finner litt bedre.. Men sant, illustrerer jo galskapen...! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Taping hjelper jo!

Vi taper mopsene for at de skal få knappører istedenfor Rosenører. Å dette må tapes KJAPT.. FOr under tannfellingen fester brusken i ørene seg og ørene forblir "gale"

Skal dobbiser ha knappører Pius?

Øhm.. Vet hun skal ha.. Ører? :) *Hjelp*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei  min hund er 3 år. I vår fanilie er det meg, som er mammaen til hunden og to barn. Ei på 14 og en på 18. Jeg har veldig respekt i forhold til hund og små barn. Vår hund forstår ikke konseptet med barn og jeg ønsker tips til hvordan man kan lære hunden ro når det er barn i nærheten.  I dag blir hun vil, bjeffer og når noen løfter opp barnet blir hun sjalu.. enn så lenge ikke i form av aggresivitet, men i form av bjeffing og ønske om å bort å leke, snuse og er veldig voldsom.  Det er vanskelig å øve når det gjelder barn, men tar i mot alle tips jeg kan få.    
    • Kloklipp ok igjen. Å lide for skjønnheten er ikke hans greie, men Vom er han villig til å lide for. Vi har hatt kjempefremgang på både kloklipp, dusjing og pelsstell. Å få børste, rake, dusje og klippe med maskin, med begge hender og godisen på hylla, kjempefremgang! Når det kommer til stress på treningssenteret er vi langt fra mål, som er en rolig og stille og perfectly well behaved gentleman Edeward, men det er fremgang, både i kurssetting og innom butikken.  Når det kommer til å gå pent i bånd uten bestikkelser hadde vi MASSIV fremgang, før vi plutselig hadde en hævletes setback i dag.  Han gjorde riktignok bare ett eneste bysk etter syklist, av sikkert mer enn 30 forbipasserende jevnt og trutt, så den delen er nesten i mål. Han var SÅ behersket og fin på alle de andre syklistene som passerte.  MEN, han insisterer på å konsekvent gå med hele skulderen foran beinet mitt når han ikke forventer å få betalt. Det er ufattelig irriterende. Luksusproblem, kanskje? Instruktør mener han skal holde frembeina bak skotuppene mine, men å enforce det kravet er BARE stress, så vi har hatt en helt ****** tur i dag. Om jeg fjerner det kravet under casual walking, så har vi det helt fint. Usikker på den avgjørelsen. Det ER greit å ha ham langt nok bak til at han ser meg og følger meg i hva jeg gjør uten å måtte varsle ham først, dersom jeg vil stoppe eller svinge. Samtidig er det dumt å ha dårlig stemning mellom oss over en sånn bagatell.  Jeg oppfatter ham ikke som for selvstendig eller dominant, så jeg tror ikke det å bare la ham gå de 30 cm for langt frem er et lederskapsproblem. Han er bare misfornøyd med hvor treigt jeg går, og føler vel at det går fortere om han er et hode foran.  Å fjerne kravet er å fjerne en stressfaktor for oss begge. Får høre med privatinstruktøren vår hva hun mener før vi gir opp eller finner en annen tilnærming. Ellers var det en massiv skuff å komme til klubbens første utendørstrening i LP for året. Det var INGEN der da vi kom. To stk kom ca 45 min etter start, da vi gikk igjen. Oh well. Planen var å ha det litt dølt der, med døll mat og en døll leke lekt dølt med av en døll muttern, for å ikke få samme problem med forventningsstress som vi har på senteret. Full måloppnåelse på den. Ede forbinder ikke spaserturen dit med noe spennende nå, mer som 2x30 min med krangling om hvor han skal gå ifht meg -_- Vi prøver igjen på torsdag, uten kravet om å holde seg bak skotuppene mine i casual walk. Kanskje legge på mer andre øvelser underveis for å forbinde turen i seg selv mer med mestring.  Utgangsstilling uten godis i hånden? Jeg fikk en på turen i dag. Ikke verst. Den var en opptur  
    • Hvor lenge varer et Back on Track dekken? Når blir det slitt? Hvor mye vask tåler det? Mitt er vel 10 år gammelt, så vurdere å kjøpe nytt.  Men noen som har noen info om dette? Har sjekket BOT sin side, men finner ikke noe om akkurat dette.   
    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...