Gå til innhold
Hundesonen.no

Diego - Jack russell terrier


SiriogDiego

Recommended Posts

  • Svar 58
  • Created
  • Siste svar
Så fine bilder du har lagt ut av krabaten! :ahappy: Han er nydelig...

Takk :)

I dag har vi vært ute å kost oss i det fine været, så da kommer det noen flere bilder:

DSCN0826.JPG

DSCN0832.JPG

Det satt plutselig en skummel hund i hagen

DSCN0835.JPG

Så var den ikke så skummel lenger

DSCN0844.JPG

Lenke til kommentar
Del på andre sider

I pinsa har vi vært i Smögen og kost oss i fin været. Vi var på havets hus (akvarium), og der fikk Diego være med inn. Han syns fiskene var kjempe spennende og fulgte etter de langs glassveggen. Skjønte nok ikke helt hva det var. Ellers har han funnet ut at tang er det beste som finnes. Han vil ikke bade, står bare på fjellet og drar opp masse tang. Lille raringen min. Graving i på stranda og i mosen er også blant favoritt tingene å gjøre. På campingen bodde det også en tibetansk mastiff hann på 2,5 år. Det er den mest behagelige hunden jeg har møtt. Så utrolig snill, og la seg bare rett ned så Diego fikk klatre rundt på han. Jeg ble helt betatt. Her kommer noen bilder fra helgen:

Diego, Cairn terrier Nikko og den tibetanski mastiffen

P5310074.JPG

P5310076.JPG

P5310077.JPG

Diego graver rundt i sanden

P6010082.JPG

P6010083.JPG

Diego titter på fiskene

P5310059.JPG

P5310061.JPG

P5310063.JPG

Lenke til kommentar
Del på andre sider

I dag har vi vært på Diegos andre utstilling, og det gikk veldig bra. Han ble 2 hp, og kritikken var:

"Strong, typical puppy. Excellent head, eyes and ears. Must be a little bit better topline. Good angulation. Good temperament. Good movement."

Så det er jeg fornøyd med :whistle:

i364118066_9767_6.jpg

Diego i farta i ringen :ahappy:

218.JPG

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 months later...

Da har vi vært på utstilling igjen, den siste i valpeklassen. Vi var på Jack Russell terrier open show, og endelig gikk Diego som en drøm :hyper: Vi har trent masse kontakt siden utstillingen i Moss, og jeg merker stor forskjell på disse ukene.

Han fikk en veldig god kritikk, men ble desverre ikke plasser. Kritkken ble:

"Kraftig velutviklet hann. Godt hode + utrykk, god hals + overlinje. Normal vinklet skuldre. Gode forbren, noe kraftig brystkasse. Glad hale. Normalt vinklet bak, beveger seg godt."

Nå år vi bare trene videre frem til han skal stilles i juniorklassen for første gang, som enten blir i oktober eller november. Eller skal vi gå inn for å ta bronsemerket i løpet av høsten. Jeg har vurdert lenge når jeg skal begynne på kurs, og funnet ut at jeg venter til 3 september. Frem til da skal jeg trene en del med faren min. Er jeg så heldig å ha en som er så flink i familien, så må jeg jaggu meg benytte meg av det. Så da får vi stå på å se om vi klarer å nå målet :console:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Man går jo på kurs for å lære, så det grunnleggende holder helt sikkert!

Vi ha trent endel fordi det er så gøy så hun kan endel, men gleder meg til alt vi kommer til å lære :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Nå var det lenge siden jeg hadde oppdatert her. Diego har rukket å bli 15 mnd allerede. Jeg syns ikke det er lenge siden vi hentet han. For tiden trener vi en del lydighet, og målet er å starte i løpet av våren. Jeg må bare få kontroll på nervene :)

Her kommer det en liten bilde spam.

Den perfekte trekkhund :)

17022010295.jpg

DSC01404.JPG

DSC01421.JPG

DSC01425.JPG

DSC01436.JPG

DSC01428.JPG

DSC01362.JPG

*dele opp*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...