Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundelinja skal ha stand på dogs4all


Benedicte

Recommended Posts

Skrevet

Hundelinja i Oslo har nå fått stand-plass på dogs4all på 16kvm, og da skal vi som elever stå for prosjektet. Så det jeg lurer på er hva dere vil se på en stand? Hva er det som får dere til å trekke til en stand?

Jeg tenker litt på hvordan standen skal bygges opp og se ut, hva som skal skje av aktiviteter ved standen osv. For det er jo veldig tydelig at det er ved stands med aktiviteter som trekker til seg mest folk.

Målgruppen vil være ungdom i 16års-alderen, men også foreldre, siden foreldrene ofte har sitt å si ved valg av skole og linje.

Det er viktig for oss å få frem hva man gjør ved en hundelinje, og at man får studiekompetanse ved allmenn påbygg og ikke nødvendigvis trenger å bli noe innen hund liksom.

Jeg tenker derfor på å ha en film rullende, som viser litt fra hva vi driver med på skolen, turer og utflukter, praksis og teori, hvordan skolen ser ut osv. I tillegg til å vise bilder og informasjon.

Gratis drops/penner/annet er også veldig populært (for meg hvertfall :lol: ), konkurranser (spørrekonkurranse, gjettekonkurranse, quiz etc), brosjyrer selvfølgelig osv.

Noen kreative sjeler der ute som har flere forslag? :D

Skrevet

Hehe, ja jeg skulle også akkurat til å foreslå gratis drops og slikt... :lol:

Og konkurranser og slikt er bra(som du allerede har tenkt på). Ha spørsmål som får fram hvor bra det er med (hva fordelene er med å gå) hundelinje (som at man ikke MÅ bli noe innen hund, om studiekompetanse, hva dere gjør o.l.). Gjør jo ikke noe at man må lete litt, så lenge det ikke er så vanskelig å finne rett svar og finne de i brosjyren (etc.) deres :D

Generelt bør standen vekke litt oppsikt på en måte, gjerne med spreke farger, store bilder etc.

Kanskje dere til og med kan en sprell levende hund der? Men det blir kanskje dumt med tanke på allergi.

Skrevet
Generelt bør standen vekke litt oppsikt på en måte, gjerne med spreke farger, store bilder etc.

Kanskje dere til og med kan en sprell levende hund der? Men det blir kanskje dumt med tanke på allergi.

Haha, standen skulle være på Dogs4All da, den nye Hamarutstillingen i Lillestrøm. :lol:

Skrevet
Det er liksom en hundeutstilling.. :D det KRYR av hunder der... :P

Det er vel en av Norges største hundeutstillinger også? :P

Labbis: info er viktig, og at man får studiekompetanse. Det er jo egentlig som en musikklinje, bare at musikken er byttet ut med hund.

STORE bilder er bra, og en konkurranse av noe slag er fint. Jeg spiser ikke dropsene, men de kan andre få. Syns du har mange gode idèer, jeg! :lol:

Jeg syns det er viktig at det er nok folk på stand til at publikum alltid har noen å snakke med, sånn at hvis man lurer på noe, så trenger man ikke vente til de er ferdige å snakke med tusen andre folk. I tillegg er det viktig hvis dere blir mange, at dere ikke står i klikker og prater sammen bare dere (det kan dere gjøre når ingen besøker standen); da virker dere uinteressert, og det er dumt.

Skrevet
Er jo Norsk vinner jo, så er jo det :D

Jeg vet. Ble bare litt usikker på om kanskje NKK Drammen hadde flere påmeldte? Men stor er den i alle fall! :lol:

Skrevet

Som sagt pass på at dere er nok folk å snakke med. Mange som ikke tørr å gå bort, så kom dem i forkant med en brosjyre å spør om hundelinja kunne vært interessant. Jeg hadde nok endt på en slik linje om jeg hadde visst om det den gangen jeg søkte... <_<

Skrevet

Så bra dere skal ha det :) Få til å lage en egen brosjyre om bare hundelinja, ha som du sier en film som viser bilder på i bakgrunn hele tiden.

Skrevet

Takk for innspill :)

Det skal bli spennende å tegne hvordan standen skal bli. Om noen har forslag her er det bare å komme med de. Det skal også være en scene i denne hallen hvor det foregår aktiviteter hele dagen. Her har vi fått litt tid hver dag, og må finne på noe kreativt vi kan bruke den scenen til (hadde det vært ikke vært et hundearrangement hadde det vært mye lettere, der kunne jeg vist at Cita kan krype og sitte bamse og folk blir kjempeimponert liksom).

Det blir også til at vi lager flere nye brosjyrer som kun omfatter hundelinjen og alt man trenger å vite.

Vi tenker å få laget en profesjonell film, og ikke noe halv-gjennomført dårlig moviemaker-opplegg på skjermen vi skal sette opp. Noen som vet om hvem som kan lage dette for oss til en grei pris? Jeg tenkte litt på å spørre studenter på NISS, som driver litt med dette utifra hva jeg har forstått.

Skrevet

Er enig med de andre her... men det aller beste er å gi informasjon.. Jeg visste ikke at det fantes slik en linje engang jeg.. Hadde jeg visst det hadde jeg gått det istedet for alt anna jeg har. Så informasjon om hva linja går ut på av studier, hva det krever og hvilke muligheter man har videre etter det :)

Konkurranse, farver, drops/sjokolade og hunder tilstede er toppers!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...