Gå til innhold
Hundesonen.no

Dvergpinscher forsvunnet - vi trenger hjelp!


-Nina-

Recommended Posts

Skrevet

Nå trenger vi all den hjelpen vi kan få fra alle og en hver, med å holde ører og øyne åpne!

Den høyt elskede dvergpinschertispen Rizla forsvant torsdag 26. mars helt plutselig fra Geilo mens hun var på helgebesøk hos en nær venninne av sin eier. Da hun ikke kunne se hunden utenfor gikk hun en runde rundt huset for å se etter henne, men hunden var ikke å finne. Det var skare på snøen, såderfor endta alle spor etter hunden veldig raskt, og det var umulig å se hvor hun hadde beveget seg. Det var heller ingen ting som åpenlyst skulle tilsi at hunden kunne ha blitt skremt av noe sett noe som kunne gi henne grunn til å stikke av. Eier av hunden ble raskt kontaktet, og den utvidede letingen settes igang.

De har nå lett etter hunden i flere dager, både dag og natt, og til og med kjørt snøscooter på kryss og tvers over fjellet, men det er absolutt ingen spor å finne etter henne. Resten av hundeflokken har også vært med på leten etter Rizla, men hun har ikke kommet og de har ikke på noen måte vist at de har merket hennes nærvær. Man har vært i kontakt med polititet, hundepensjonater, veterinærer, som er varslet, og til og med kontaktet klarsynte, som sier at Rizla lever, men at hun er skadet og at det er noen som har to små hunder fra før som har henne, og antakelig ikke vil være villige til å gi fra seg hunden igjen uten videre, men at de før eller siden vil bli nødt til å oppsøke veterinærhjelp til henne...men hvor?!

Man har gjort alt man har fått beskjed om å gjøre og enda mer, men trenger også så mange som mulig til å være på vakt! Jeg er sikker på at alle vi som har hund kan klare å sette oss inn i skrekken en eier føler rundt en situasjon som denne, og hundens "mamma" savner lillejenta si så uendelig mye, og vil være evig takknemmelig for all hjelp!

Det er en dusør på 10.000 kr til den/de som klare å oppklare dette, så Rizla kommer hjem til sin familie igjen.

Vet du noe som kan være av verdi, ta kontakt med meg når som helst på døgnet, RIZLA ER DYPT SAVNET!

E-post: [email protected] - Mobil: 988 15 221

Noen bilder som hjelp til å gjenkjenne hunden, Rizla er som dere ser på bildene er rød, hale- og ørekupert tispe:

rizla2.jpg

rocknrose_redrose1.jpg

Rizla til høyre.

Skrevet

oi så skummelt..!

Skal holde øynene åpne, reiser til Geilo om en dag el to, så ja... Huff, krysser fingre og tær for at dette går bra....! Vurdert å henge opp flyers og sånn i sentrum der oppe?

Skrevet
oi så skummelt..!

Skal holde øynene åpne, reiser til Geilo om en dag el to, så ja... Huff, krysser fingre og tær for at dette går bra....! Vurdert å henge opp flyers og sånn i sentrum der oppe?

Ja, de henger opp lapper rundt om, og også på det spesifike stedet de fikk beskjed fra klarsynte om å henge opp...så får vi håpe det har no for seg og at det ikke bare er gjetting fra deres side...

Skrevet

Jeg ville ha forfattet en mail med utfyllende info om utseende osv osv, slengt med et par bilder og mailet det til MANGE veterinærer. Så har dere iaf informert dem i tilfelle det skulle komme inn en person med en DP

Lykke til videre i letingen, dette må være grusomt for eier å oppleve!

Skrevet

Huff, og huff :D

Jeg håper virkelig at dere finner hunden igjen !

Jeg aner ikke om det går, men i fjor høst forsvant en drektig tispe fra Lommedalen i Bærum. Mange lette - og tilslutt ble hun funnet, da med valper - og det av en som heter Trine, og hennes hund Aiko. Det er en ekvipasje som er veldig flinke i søk ! Jeg vet ikke nummeret til Trine, men hun jobber som instruktør på Hundeakademiet - og du kan evt finne telefonnr dit på Hundeakademiet.no - verd et forsøk ? :ahappy:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
    • Hvorfor er det så mange uoffisielle utstillinger nå enn for ca to år siden? Gjelder ingenting når det er uoffisielt? Blir det det samme som valpeshow da for voksne hunder?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...