Gå til innhold
Hundesonen.no

Ballongdans


AnnikenK

Recommended Posts

Skrevet

Guttebarnet har vært i bursdag i dag og fikk med seg masse ballonger hjem. Sånt er veldig moro syns Stitch. Han prøver å ta ballongene forsiktig så de ikke skal sprekke, med det er ikke litt når man blir for ivrig :rolleyes:

Prøve å ta forsiktig.

002.jpg

Wheeee :)

023.jpg

025.jpg

031.jpg

Det sprakk enda en :rolleyes:

030.jpg

032.jpg

...og en til.

039.jpg

Men det er fremdeles gøy :)

038.jpg

Det begynner å minke.

041.jpg

046.jpg

054.jpg

...og der var moroa over for denne gang :closedeyes:

047.jpg

Skrevet

*ler* Det er gutten som kan underholde seg selv det, søteste lille :)

Men da slipper du jo å ta MH på ham, i hvert fall!

Nå er ikke det tvang å gå MH, men det er jo ikke BARE skudd-delen av den som er interessant da, så jeg håper jo at de vil gå en allikevel :)

Skrevet
Nå er ikke det tvang å gå MH, men det er jo ikke BARE skudd-delen av den som er interessant da, så jeg håper jo at de vil gå en allikevel :)

Men det er skuddet det snakkes mest om :whistle:

Skrevet
Men det er skuddet det snakkes mest om :whistle:

hehe - Ja, det ser ut til at den gjengse oppfatningen av en bra hund begrenser seg til hvorvidt den er skuddfast eller ikke. Det er allikevel flere momenter som er interessante å få med seg. Sånn omtrent alle momentene, egentlig. :)

Skrevet
Haha, tar du ballonger fra barnet ditt og gir til hunden? :D

Ja, nå er guttebarnet 14 år og til mitt forsvar kan jeg jo si at han ga Stitch ballongene selv :D

*ler* Det er gutten som kan underholde seg selv det, søteste lille :whistle:

Han er ganske selvopptrekkende, ja :rolleyes:

Nå er ikke det tvang å gå MH, men det er jo ikke BARE skudd-delen av den som er interessant da, så jeg håper jo at de vil gå en allikevel :)

Hvor gamle pleier de å være når de går MH? Jeg føler at han ikke er helt klar for det nå nemlig :closedeyes:

Skrevet
hehe - Ja, det ser ut til at den gjengse oppfatningen av en bra hund begrenser seg til hvorvidt den er skuddfast eller ikke. Det er allikevel flere momenter som er interessante å få med seg. Sånn omtrent alle momentene, egentlig. :)

Ja, skarru værra så pirkete, så...

:whistle:

Skrevet

Morsomme gutten det.

Hadde en hund tidligere jeg som elsket ballonger, hun og guttebarnet kastet ballonger til hverandre, bikkja med snuta og han med henda, det hendte de sprakk en del ganger ja, når man blei så ivrig at tenna kom istedenfor snuta.

Skrevet
Han er ganske selvopptrekkende, ja :rolleyes:

Det er vel ganske normalt for unge belgergutter, vil jeg tro :) Og spør du meg, så er vel det en av få positive egenskaper han neppe har arvet fra mora, for hun er ikke spesielt fantasifull når det kommer til dette med å underholde seg selv *flir*

Hvor gamle pleier de å være når de går MH? Jeg føler at han ikke er helt klar for det nå nemlig :closedeyes:

Man vil vel helst at de skal være rundt 15-16 mnd, men det er ikke noe i veien for å gå det senere heller :D Men om det er noe du vil gjøre med han *håpe* så bør du kanskje undersøke og bestille plass snart :D

Ja, skarru værra så pirkete, så...

:whistle:

hehe - Skal det vettu :D Vi har jo en heller interessant (med en anelse sarkastisk undertone) diskusjon i raseklubben "for tiden", hvorvidt det er nødvendig å teste disse dyrene. Det ser ut til på begge sider av den diskusjonen, at det er bare skudd man tester/beskriver, og at det er det eneste viktige - gjerne med antydning til at det er en direkte sammenheng mellom dette momentet og hvor bra hunden er (skuddfast = bra mentalitet, skuddberørt/redd = dårlig mentalitet). En skulle kanskje ønske at det var så enkelt, men som så mye annet med hund, så er det jo ikke det.. Og da får man en vane med å pirke litt, kanskje *ler*

Skrevet
hehe - Skal det vettu :whistle: Vi har jo en heller interessant (med en anelse sarkastisk undertone) diskusjon i raseklubben "for tiden", hvorvidt det er nødvendig å teste disse dyrene. Det ser ut til på begge sider av den diskusjonen, at det er bare skudd man tester/beskriver, og at det er det eneste viktige - gjerne med antydning til at det er en direkte sammenheng mellom dette momentet og hvor bra hunden er (skuddfast = bra mentalitet, skuddberørt/redd = dårlig mentalitet). En skulle kanskje ønske at det var så enkelt, men som så mye annet med hund, så er det jo ikke det.. Og da får man en vane med å pirke litt, kanskje *ler*

Det er da mye bedre å overforenkle og male med bred pensel?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...