Gå til innhold
Hundesonen.no

*oppgitt* blir han for gammel eller?


Aya

Recommended Posts

Skrevet

Jeg bor, som endel vet, på en internatskole langt fra der det er noe aktivt hundemiljø.. Vil så gjerne gå masse kurs og faste treninger, men det blir vanskelig og dyrt når bare reisen kommer på flere hundre kroner.. Fra midten av Juni flytter jeg, og kan da begynne å trene seriøst. Jeg merker at jeg trenger litt veiledning selv og! Men jeg lurer på.. Blir han for gammel til at vi har sjanse til å komme noen vei? Bruks eller lydighet/freestyle er liksom det jeg har lyst til å drive mest med, og litt ag for morro skyld, men han blir jo over 1 1/2 år når vi flytter.. Finnes det egentlig håp?? :? Litt oppgitt i dag ja, og litt redd for å ikke få brukt den talentfulle hunden nok fordi jeg ikke kan noe særlig om seriøs hundesport.. :(

Skrevet

Jeg begynte ikke konkurransetreningen før Cita var 1 1/2 år gammel, og det er nå 1 1/2 år siden - og hun har opprykket til klasse 3 :wink:

Men så hadde jeg trent på alle øvelsene og motivasjon, kontakt og alt det der, men hadde ikke ambisjoner om å konkurrere - så det meste av konkurransetreningen har vi gjort fra hun var 1 1/2 og til nå :(

Det er aldri for seint vettu :wink: En på treningen begynte å trene lydighet med BC'en sin når den var 5 år gammel, og nå har hun både den og sønnen i eliteklassen :wink:

Skrevet

det er ikkeno problem og starte kurs da! :( ask er ca like gammel, har aldri vært på kurs, men vi skal det nå. det er ikke for sent og gå kurs om hunden er 8 år heller! :( det går nok så bra skal du se :P

Skrevet

Og man trenger ikke gå på kurs for å satse høyt :wink: Cita har aldri vært på kurs før.. Men vi har flere små treningsgrupper her i Bergen, så jeg får den hjelpen jeg trenger :( Kan du ikke samle noen hundeeiere der du bor, og starte egen treningsgruppe da? :( hihi..

Skrevet
Jeg bor' date=' som endel vet, på en internatskole langt fra der det er noe aktivt hundemiljø.. Vil så gjerne gå masse kurs og faste treninger, men det blir vanskelig og dyrt når bare reisen kommer på flere hundre kroner.. Fra midten av Juni flytter jeg, og kan da begynne å trene seriøst. Jeg merker at jeg trenger litt veiledning selv og! Men jeg lurer på.. Blir han for gammel til at vi har sjanse til å komme noen vei? Bruks eller lydighet/freestyle er liksom det jeg har lyst til å drive mest med, og litt ag for moro skyld, men han blir jo over 1 1/2 år når vi flytter.. Finnes det egentlig håp?? :? Litt oppgitt i dag ja, og litt redd for å ikke få brukt den talentfulle hunden nok fordi jeg ikke kan noe særlig om seriøs hundesport.. :([/quote']

Loke kunne INGENTING når han kom for 2 mndr siden!

Han har lært masse på utrolig kort tid og jeg har planer om å konkurrere innen ihverfall en gren med han.

Du må huske at mange førerhunder,servicehunder og politihunder etc ikke blir trent før de blir kjøpt opp som problemhunder i puberteten..

MVh Annette

:(

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...