Gå til innhold
Hundesonen.no

One.com hjemmeside


Luis

Recommended Posts

Skrevet

Prøver å lage meg hjemmeside på One.com, og bruker deres hjemmesidegenerator.

Det er forsåvidt enkelt å lage sidene, men ser nå at jeg vil trenge litt hjelp etterhvert. Er IKKE noe særlig datakyndig, så jeg vil spørre om det finnes ei sjel her inne som av og til vil hjelpe meg ??

Kan godt betale for det, ingen problem.

Til andre som har laget sider der, hadde det vært flott om dere kunne vise sidene deres, gi meg linker så jeg kan se :-)

Skrevet

Min side er laget kun med One.com's generator (er også helt håpløs på slikt..) - www.taildown.com.

Jeg er godt fornøyd med One så langt (hatt det ca et år), har fått hjelp fra support et par ganger (fikk svar kjapt og veldig enkelt og greit forklart).

Synes den er litt tregere (å "laste opp") enn den jeg hadde tidligere (på homestead.com), men mye, mye billigere - så valget var veldig greit. I tillegg er det så greit å kunne få info fra leverandøren på norsk, da.

Tror man hadde hatt større frihet å gjøre hva man vil hvis man hadde hatt andre programvare å lage hjemmeside på - men One synes jeg er grei nok for mitt bruk i alle fall.

Lykke til - og er det noe du står fast ved, så er det alltids mulig å spørre. Jeg tør ikke å si at jeg er så flink på dette, akkurat, men har jobbet endel timer med den i alle fall.

Susanne

Guest Dratini
Skrevet

Raseklubben har one.com, men hjemmesiden der er laget i DW. Og opplasting er enklere med ftp enn med slike hjemmesidegeneratorer. Det er min erfaring iallefall. Om det er noe du lurer på så bare spørr, skal gjøre mitt beste for å hjelpe :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...